Reza Zarrab ve Ebru Gündeş'in Kaçak Yalısı İçin Şok İddia! 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir...

Reza Zarrab tarafından eşe Ebru Gündeş'e hediye olarak alınan ve o dönem " Reza Zarrab yalı aldı" haberleri ile gündemden düşmeyen yalı yeniden manşetlerde.

Reza Zarrab ve Ebru Gündeş'in Kaçak Yalısı İçin Şok İddia! 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir...

Reza Zarrab tarafından eşe Ebru Gündeş'e hediye olarak alınan ve o dönem " Reza Zarrab yalı aldı" haberleri ile gündemden düşmeyen yalı yeniden manşetlerde...

Kaçak Yalı Davası Sürüyor, Hapis Cezası Çıkabilir!Ebru Gündeş ve eşinin yalıyı satın aldıktan sonra yaptırdıkları tadilat çalışmaları başlarının belaya girmesine neden oldu. Yalının tadilatını yapan Firuz Akın Han ve yalının sahibi olan Reza Zarrab kültür varlığı olarak tescillenen yalıda izinsiz inşaat yaptıkları ve fiziki müdahalede bulundukları nedeni ile hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.10 Yıl Hapis Cezası İsteniyorTarihi yalıda izin alınmadan tadilat yapıldığı ve kültür varlığı olarak tescillenen yalıda fiziki değişiklik yaptıkları gerekçesi ile yargılanmaya başlayan Firuz Akın Han ve Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab hakkında 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İkili için “2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet” ve "imar kirliliğine neden olma" suçlamasında bulunurken mahkeme heyetinin köşkte keşif yapılmasına karar verildi.Ebru Gündeş'in Yalısı Nerede?Ebru Gündeş'in yalısı olarak ünlenen ve eşi Rezza Zarrab tarafından kendisine hediye edilen yalı İstanbul Kandilli'de yer alıyor. Denize sıfır konumda yer alan tarihi yalı arasında çiftin iki bina arasında kaçak asansör yapması o dönemde basına yansımış ve büyük tepki çekmişti. Daha sonra çıkarılan imar affı ile bu sorundan kurtulacağını düşünen Ebru Gündeş imar affından boğaz öngörümünün çıkarılması ile yine büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı.