Reza Zarrap'ın İstanbul Beyoğlu'ndaki Milyonlarca TL'lik 7 Katlı Binası Harabeye Döndü

ABD'ye gidişinin ardından mal varlıklarına el konulan Reza Zarrap'a ait olan İstanbul Beyoğlu Fındıklı'daki milyonlarca liralık bina harabeye döndü. 

Emlak Magazin 03.10.2021 - 05:00 03.10.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin yakın geçmişinin en çok tartışılan isimlerinden birisi olan Reza Zarrap yeniden gündeme geldi. Reza Zarrap ABD'ye gitmeden önce Türkiye'deki tüm şirketlerinin içini boşaltmıştı. ABD yargılanmadan önce Reza Zarrap şirketlerini İstanbul Beyoğlu'ndaki Fındıklı mevkiinde bulunan 7 katlı binadan yönetiyordu. 

7 KATLI BİNA HARABEYE DÖNDÜ

Devlet tarafından el konulan Reza Zarrap'ın Beyoğlu'ndaki 7 katlı binası uzun bir süre yalnızca bekçilerin bulunduğu bir yapıya dönüşmüştü. Ancak bir süre sonra bekçiler de işten çıkarılarak bina boş kaldı. Boş kalan bina da evsizlerin ve hırsızların mekanı haline geldi. Pencereleri ve kapıları sökülen bina şu anda harabeye dönüştü.

ÇEVRE SAKİNLERİNİN TEPKİSİ BÜYÜK

Harabeye dönen bina için çevre sakinleri oldukça şikayetçiler. Binanın önünden bile geçemez hale geldiklerini söyleyen vatandaşlar binaya girip çıkanın haddi hesabı olmadığını ve girenlerin de büyük tahribata neden olduklarını ifade ettiler. Ayrıca sökülen cam parçaları ve diğer malzemelerin sokaktan geçen insanların kafasına düştüğü bildirildi. 

DEVLET EL KOYMUŞTU

İstanbul Beyoğlu Fındıklı'da bulunan binanın gayrimenkul değerinin milyonlarca lira olduğu belirtilirken ne şekilde kullanılacağına devlet tarafından karar verilmesi gerekiyor. Binaya devlet tarafından el konulduğu için Reza Zarrap'ın şu anda bir hakkı bulunmuyor. Bina harabeye dönerken binadaki para eden herşey çalınarak satılmış. Evsizler için ise bina bir sığınak haline gelmiş.

ROYAL HOLDİNG'İN MERKEZİYDİ

Royal Holding 27 Aralık 2010'da 5 Milyon TL'lik sermaye ile Reza Zarrab tarafından kurulmuştu. 26 Şubat 2016'da ise şirketin ismi Roysar Holding olmuştu. 2017 yılında da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab'ın tüm malvarlığına el konuldu. El konulan malların içerisinde Beyoğlu Fındıklı'daki 7 katlı şirket merkezinin binası da bulunuyordu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@