Ripple SEC Davasını Bekliyor: Dava Sonrasında Ripple Fiyatları 10 Kat Birden Artabilir

Ripple ile SEC arasında sular durulmuyor. Ripple'ın mahkemeyi kazanması halinde fiyatlarda büyük bir sıçrama yaşaması bekleniyor.

Finans 09.12.2021 - 10:13 09.12.2021 - 10:13 Elif İşçi

Kripto para piyasasında sular bir türlü durulmuyor. Son zamanlarda altcoinlerde meydana gelen hareketlilik dikkat çekmeye başlamıştı. Bunun ardından bazı yatırımcılar Ripple yatırımı yapmaya başladılar.

Ripple son zamanlarda adını sıklıkla duyuran bir altcoin oldu. Bu süreç içerisinde risk kazanç tablosu da en ince ayrıntısına kadar incelenmeye devam ediyor. Ripple hakkında heyecan verici bir açıklama yapıldı.

RİPPLE DAVA SONUCUNA GÖRE BÜYÜK SIÇRAMA YAPABİLİR

Ripple SEC Davasını Bekliyor- Dava Sonrasında Ripple Fiyatları 10 Kat Birden Artabilir2

Eski Goldman Sachs yöneticisi tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bir süre önce SEC tarafından Ripple’a bir dava açılmıştı. Dava süreci devam ederken pek çok ünlü yatırımcı, yatırımlarını Ripple’a yöneltmeye başladı. Bu durum sonrasında yatırımın detayları gündeme geldi.

Ripple’ın diğer kripto paralarına kıyasla kullanım alanlarının son derece fazla olduğu belirtilmişti. Bunun ardından küresel anlamda pek çok sektörde ödeme sistemi olarak kullanıldığı için tercih sebebi haline geliyor.

Ripple ile SEC arasında dava süreci hala devam ediyor. Bu süreçte kripto para biriminin değeri dip seviyelere kadar düştü. Bu durum yatırımcılar arasında alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Şimdilerde ise dava sonucu bekleniyor. Dava sonucunda Ripple kazanırsa değerinin 10 kat birden hızla yükselebileceği belirlendi.

SEC KRİPTO PARA BİRİMİNİ NEDEN DAVALIK ETTİ?

SEC tarafından Ripple’ın mahkemeye verilmesinin nedeni geçtiğimiz Aralık ayına dayanıyor. Ödeme şirketi, lansman sırasında kayıt dışı olarak satıldığını iddia etmişti. Bunun ardından Ripple’ı mahkemeye verdi.

Ripple şimdiye kadar bir menkul kıymet olarak biliniyordu. Anca yatırım aracının mahkeme sonucuna göre şekilleneceği düşünülüyor. Mahkeme sonucuna bakılarak Ripple fiyatları birden büyük bir sıçrama gösterebilir. Mahkeme sonucunun ne zaman sonuçlanacağı ise tam olarak bilinmiyor ancak yetkililer gelecek yıl bu sürecin sonlanacağını düşündüklerini dile getirdiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@