Riva'daki Düşler Vadisi Projesinde Villa Fiyatları 3 Kat Değer Kazandı

Galatasaray'a ait olan Riva'daki arazide inşa edilen Düşler Vadisi'nde ilk etap konutlar teslim edildi. Projede satışı yapılan villaların 3 kat değer kazandığı bildirildi. 

Konut Projeleri 26.11.2021 - 01:00 26.11.2021 - 01:00 Engin Uzunoğlu

İstanbul Beykoz Riva'da bulunan Galatasaray'a ait olan arazide Yılmazlar İnşaat ve FBA Yapı tarafından Düşler Vadisi Projesi 3 yıl önce satışa çıkarılmıştı. Aradan geçen sürede proje içerisind ebulunan villaların 3 kat değer kazandığı bildirildi. 

1330 VİLLA İNŞA EDİLECEK

Emlak Konut ile beraber gelir paylaşım modeliyle geliştirilen Düşler Vadisi Projesi'nde ilk etap konutların anahtar teslimi yapıldı. Anahtar teslim töreninde bir açıklama yapan Yılmazlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yılmaz, “Projeni,n yapılacağı arazide toplamda 1.330 villa yer alacak. Bunların 700 tanesini bundan 3 yıl önce satışa çıkarmıştık. 2+1'den 6+1'e kadar çeşitli villa alternatifleri proje içerisinde yer alıyor. Bu şekilde 632 villanın satışını gerçekleştirdik.” dedi.

FİYATLAR 3'E KATLANDI

Satışı yapılan villalar ile alakalı olarak açıklamalarını sürdüren  Yılmazlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yılmaz, “Satışa sunduğumuz konutlar içerisinde elimizde sadece sınırlı sayıda villa kaldı. 15 gün içerisinde yine Düşler Vadisi Projesi'nde 150 – 200 villayı daha satışa çıkaracağız. Bundan 3 yıl önce villaların metrekaresi 8 bin TL'ydi. Şimdi ise bu villalarda metrekare fiyatları 25 Bin TL'ye kadar çıktı. İlerleyen günlerde bu fiyatların daha da yükseleceğini öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

FİYATLAR YÜZDE 30 ARTABİLİR

Düşler Vadisi Projesi'ne ilişkin açıklamalarını sürdüren  Yılmazlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yılmaz, “Bu projeden elde edilmesi planlanan gelir 3 Milyar 800 Milyon TL'ydi. Ancak son ekonomik gelişmelerden sonra bunda yüzde 30'luk bir artış bekliyoruz. Pandemi sürecinin ilk aşamasında biz sektör olarak kapsamlı bir durgunluk içerisinde kaldık. Ancak sonrasında da tam aksine büyük bir patlama yaşandı. Fiyatlar da artan taleplerle yükseldi.” şeklinde konuştu.

GÜNDE 7-8 VİLLA SATILIYOR

Son günlerde satışların artmaya başladığını söyleyen  Yılmazlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yılmaz, “Döviz kurlarında meydana gelen hareketliliğin yaşandığı son günlerde bizim de satışlarımızda artış meydana geldi. Günde 7-8 adet villa satışı yapıyoruz. Ön talep ile bize başvuran müşterilerimize eski fiyattan satış yapıyoruz. Ancak yeni müşterilerimiz dünden itibaren yeni fiyatlarla bu villaları satın almaya başladılar.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@