Rize- Artvin Havalimanı Son Durumu Ne, Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize- Artvin Havalimanı'nda çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Peki, projedeki son durum ne?

Emlak Haberleri 25.09.2018 - 13:45 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize- Artvin Havalimanı'nda çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Peki, projedeki son durum ne?

Rize- Artvin Havalimanı projesi çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Projenin biran önce tamamlanması için ekipler aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Rize havalimanı çalışmaları büyük bir hızla ilerken ekipler 2 hafriyat gemisi ve 120 kamyonla denize taş dökmeye devam ediyor. Ekipler tarafından her gün denize 80 bin ton taş döküldüğü belirtiliyor. 88,5 Milyon Taş Denize Dökülecek!Rize Artvin Havalimanı çalışmaları kapsamında toplamda denize dolgu yapmak adına 88,5 milyon taşın denize döküleceği belirtiliyor. Yıllık 3 milyon yolcu kapasitesi ile çalışması beklenen Rize- Artvin Havalimanı maliyeti ise 1 milyar 78 milyon olarak açıklanmıştı. Tamamlandığında havalimanı Türkiye'nin denize dolgu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olacak. Türkiye'nin ise 56. havalimanı olarak kayıtlara geçecek. Rize-Artvin Havalimanı Ne Zaman Açılacak?Rize Artvin Havalimanı açılış tarihi hakkında açıklama Rize Valisi Erdoğan Bektaş tarafından yapıldı. Bektaş; "Giderek süreç hızlanıyor. Bir hedef verildi ve bugünkü duruma bakıldığında bu hedefe ulaşacağız. 29 Ekim 2020'de Rize'ye ilk uçak inecek. Şu an için bir sorun gözükmüyor.4Kara yoluna çıkmadan tünelin üzerinden geçilerek taş ocağından alınan malzeme havalimanı dolgusuna dökülüyor. Bu projede bizi rahatlatan bir durum. Taş kamyonlarının kara yoluna çıkmadan dolguya malzemeyi dökmesi trafik olarak doğabilecek bir sıkıntıyı da önlemiş oldu.Taş ocağında alınan malzeme konusunda ise herhangi bir problem yok. Belirlenen taş ocaklarından malzeme alımı sürüyor. Havalimanın resmi bitiş tarihi 18 Ocak 2022 olmasına rağmen biz 15 ay önce bitirme iddiasını öne sürerek açılış tarihini 29 Ekim 2020 olarak belirledik" dedi.Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@