Rize Valisinden Kaçak Yapı İsyanı

Kaçak yapılaşma konusunda isyan eden Rize Valisi Kemal Çeber vatandaşlara duyarlı davranmaları konusunda çağrıda bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 09.05.2019 - 13:26 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Kaçak yapılaşma konusunda isyan eden Rize Valisi Kemal Çeber vatandaşlara duyarlı davranmaları konusunda çağrıda bulundu.

Doğu Karadeniz'de yer alan doğal yaylalarda yapılan kaçak yapılar için sıkı denetim devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber konu hakkında vatandaşlara seslenerek bu konuda herkesin duyarlı davranmasını istedi. Fırtında Vadisinde 21 Kaçak Yapı YıkıldıVali Çeber bugüne kadar Fırtına Vadisi içerisinde yer alan 21 kaçak yapının yıkıldığını söyleyerek "Biz bu yıkımları yaparken bir taraftan da yeni yıkım dosyası hazırlıklarımız var. 21 kaçak yapının ardından 11 tane daha dosya hazırlanıyor.Bir tarafından yeni tespitlerimiz var. Elimizdeki 200-300 jandarma-polisle veya özel idare ya da belediye elemanıyla mücadeleyi yapmak mümkün değil. Hep beraber olmamız lazım, herkesin duyarlı olması lazım. Rize’yi sevenlerin sahip çıkması lazım. Vatandaşlarımızın bu konuda yanımızda olduklarını hissetmemiz lazım" dedi. Kaçak Yapılar İçin Herkesin Duyarlı Olması Lazım Kaçak yapılar konusunda yıkımdan önce önlem alınması gerektiği ve bu nedenle de kaçak yapıların daha inşaat başlangıç noktasında durdurulması gerektiğini belirten Kemal Çeber "Gördüm 'dur, dozeri gönderiyorum yıkıyorum' diyemezsiniz.Ama bu benim istediğim bir şeydir, gördüğün zaman öyle bir mekanizma olmalı ki hemen bu sorunu orada bitirmem lazım, ama o yok. Süreçleri takip etmek zorundasınız. Burada herkesin duyarlı olması gerekiyor" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@