Rize’de gece yarısı korkunç olay! 30 metrelik gölet oluştu!

Rize’de yaşanan heyelan sonrasında Çağlayan Irmağı’nın yolu kapandı. Yolun kapanması sonrasında meydana gelen 30 metrelik göletin etrafındaki evler boşaltıldı.

GÜNDEM 06.08.2019 - 16:40 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Rize’de yaşanan heyelan sonrasında Çağlayan Irmağı’nın yolu kapandı. Yolun kapanması sonrasında meydana gelen 30 metrelik göletin etrafındaki evler boşaltıldı.

Rize’de merkeze bağlı Dörtyol köyünde meydana gelen heyelan sonrasında büyük bir kütle, Çağlayan Irmağı'nın yolunu kapatmasının ardından 30 metre derinliğinde gölet oluştu. Kütlenin ırmağın yolunu kapatmasından sonra oluşan göletin çevresinde bulunan evler göletin taşma ihtimaline karşı yetkililer tarafından boşaltıldı.2 SAATTE SULAR TAHLİYE EDİLDİRize- Salarha Karayolu göletin meydana gelmesinin ardından araç geçişine kapatıldı. Karayollarına bağlı işçiler, iş makineleri yardımıyla meydana gelen heyelan sonrasında dere yatağını açarak, suyun kontrollü olarak başka bir yere aktarılmasını sağladı. İşçilerin 2 saat süren su tahliyesi çalışmasının ardından vatandaşlar, evlerine döndü. Karayolu da ulaşıma açıldı.GÖREMEDİK AMA HİSSETTİK"Gece büyük korku yaşadık ve hiç uyumadık.” Diyen Salarha Vadisi Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Toptan,  “Gece karanlığında tehlikenin boyutunu çok göremedik ama hissettik. Sabah olayın büyüklüğünü fark ettik. Karayolları ekipleri sabah saatlerinde özverili bir çalışma yaptı. Özellikle iş makinesi operatörü çok cesaretli davranarak, barajın önünü açtı ve suyun tahliyesini sağladı. Canını tehlikeye attı. Bunu başardı ve tehlike geçti" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@