Rönesans İnşaat Dünyanın En Büyük 28., Avrupa'nın En Büyük 9. İnşaat Şirketi Oldu

Türkiye'nin önemli inşaat şirketlerinden Rönesans İnşaat küresel çapta da isminden söz ettirmeye devam ediyor. Şirket, Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde yer almayı başardı.

Rönesans İnşaat Dünyanın En Büyük 28., Avrupa'nın En Büyük 9. İnşaat Şirketi Oldu

Türk inşaat şirketi Rönesans İnşaat hem Türkiye'de hem de dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle ününe ün katmayı sürdürüyor. 2021 yılında da Rönesans İnşaat sektöründe küresel bazda ses getirmeyi başardı.

RÖNESANS İNŞAAT DÜNYANIN EN BÜYÜKLERİNDE 28. SIRADA

Rönesans Holding tarafından bugün bir açıklama yapılarak Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 28. sırada Rönesans İnşaat'ın olduğu bildirildi. Bu listenin 1917 yılından itibaren yayın hayatını sürdüren küresel inşaat sektörü dergisi ENR tarafından yayınlandığı belirtildi. Liste yapılırken müteahhitlik firmalarının kendi ülkelerinin dışında yapmış oıldukları projelerden elde ettikleri gelirlerin esas alındığı ifade edildi.

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK 9. MÜTEAHHİTLİK ŞİRKETİ

Rönesans İniaat bu başarısının yanında Avrupa'nın da en büyük 9. müteahhitlik şirketi olma özelliğini de korumaya devam ediyor. Bu alanda da Türk inşaat şirketlerinin lideri kjonumunda olan firma başarılı projelere imza atmayı sürdürüyor.

2020 YILI ULUSLARARASI KONSOLİDE CİROSU 3,6 MİLYAR DOLAR

Rönesans İnşaat'ın 2020 yılı Uluslararası konsolide cirosu 3,6 milyar dolar olarak açıklandı. Toplam 28 ülkede faaliyet gösteren ve çok önemli projelerin inşatını üstlenen Rönesans İnşaat, hem Türkiye'de hem de proje yapılan ülkelerde istihdama çok önemli katkılar veriyor.

RÖNESANS İNŞAATIN DÜNYADA SES GETİREN PROJELERİ

Dünyada parmakla gösterilecek projelerin altında imzası bulunan Rönesans İnşaat'ın bazı önemli projeleri de yapılan açıklama ile duyuruldu. Buna göre yeni bir enerji hattı açılmasını temin eden Yamal LNG Üretim tesisi, dünyanın en uzun demiryolu tüneli olma özelliğini taşıyan Gotthard Base, Avrupa'nın en yüksek binası Lakhta Center, Hollanda'nın en uzun kara tüneli Gaasperdammertunnel gibi projelerde Rönesans İnşaat'ın imzası var.

AVRUPANIN EN İYİ YÜKSEK BİNASI ÖDÜLÜ

Rönesans İnşaat tarafından Rusya'nın St. Petersburg şehrinde inşa edilen Lakhta Center, 462 metrelik yüksekliği ile “En İyi Proje” seçilmişti. Uluslararası standartlarda yüksek binalar konusunda söz sahibi platform olan CTBUH Awards 2021'de Yüksek Katlı Binaların Cepheleri kategorisinde takdir kazanmayı başardı. Ayrıca aynı bina için Rönesans İnşaat, “Avrupa'nın En İyi Yüksek Binası”, “Yüksek Binaların İnşası” ve “400 Metreden Yüksek En İyi Bina” ödüllerinin de sahibi oldu.