RTÜK Adım Atmıştı İnstagram'dan Duyuruldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert Yayından MI Kaldırılacak?

RTÜK'ün kadın programlarına yönelik artan şikayetler üzere bu alanda yayın yapan programları inceleme altına alacağı iddia edilmişti! Peki Müge Anlı Programı ne olacak? Ne Zaman başlayacak?

RTÜK Adım Atmıştı İnstagram'dan Duyuruldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert Yayından MI Kaldırılacak?

Televizyon programlarına yönelik yeni adımlar atılabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Geçmiş dönemlerde alınan kararların örnek gösterildiği iddialar üzerine seyirciler ise Müge Anlı programının ne olacağını merak ettiler. Programın ne zaman başlayacağı araştırılırken ATV'den yapılacak resmi açıklama araştırılıyor.

MÜGE ANLI BAŞLAMAYACAK MI?

Hatırlanacağı üzere bir dönem tüm TV programlarında yayınlanan evlilik programları artan şikayetler üzerine kaldırılmıştı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, toplumdan gelen şikayetler ve tepkileri değerlendirmiş ve programlar hakkında yayından kaldırma kararı vermişti. Ancak bu programların formatları değiştirilerek yeniden yayın hayatlarına başlamışlardı.

Evlilik programları karar sonrası cinayet, cinsel istismar, aile için şiddet ve kayıpların bulunduğu yayınlar olarak TV'de yer aldı. RTÜK'ün ise yeni yayın dönemi öncesi yeni kararlar alacağı iddia edildi. TGRT Haber'de yer alan habere göre uzmanların üzerinde çalıştığı düzenlemeler Eylül ayına kadar tamamlanacak. Eylül ayından sonra ise yeni kararlar açıklanacak.

Çalışamaların gündüz kuşağı programlarını kaldırmaya hazırlanan RTÜK, bunların yerine toplumun değer ve yargılarıyla uyumlu, toplumu ileriye taşıyan eğitici ve geliştirici programları önerecek. RTÜK düzenleme ile mesleki ve kültürel programlara ağırlık verilmesini isteyecek. RTÜK'ün bu hamlesine bu tarz içeriklerden program yapan Esra Erol, Müge Anlı ve Ece Üner gibi isimlerin yasak geldiği takdirde ne yapacağı ise henüz bilinmiyor.

MÜGE ANLI NE ZAMAN BAŞLAYACAK MI?

Müge Anlı ile Tatlı ve Sert programı için ise resmi açıklama gelmedi. Ancak Müge Anlı kısa süre önce yaptığı açıklamasında ise “Kavuşmamıza çok az kaldı...” notuyla paylaşım yapmıştı. Beklentiler ise Eylül ayının ilk haftasında yapılacak.

SONRAKİ HABER