Rus Füzesi Bankaları Vurdu! Olağanüstü Faiz Toplantısı Sonrası 32 Günlük Vadeli Mevduat, Kredi Faizleri Değişti

Bankalar olağanüstü faiz toplantısı yaptı, kapanışının ardından 19 bankadan flaş faiz hamlesi geldi. 32 günlük vadeli mevduat hesabı, ihtiyaç, taşıt, konut kredisi faiz oranları sil baştan değişti!

Finans 27.02.2022 - 09:55 27.02.2022 - 09:55 Gülcan Özer

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş gerilimi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de piyasaların allak bullak olmasına neden oldu. Dolar kuru, euro kuru ve altın fiyatları savaş fiyatlaması yaparken bankacılık sektörünün savaşa tepkisi merak konusu olmuştu. Beklenen faiz hamlesi bankaların olağanüstü toplantısı sonrasında alındı. 

Bankaların yönetimleri olağanüstü toplantı yaparak yeni faiz kararı alırken bankalar arasındaki fark daha da açıldı. Kamu bankaları düşük kredi faiz oranları ile öne çıkarken özel bankalar ise yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları ile rakiplerini geride bırakmayı başardı. Yani süreçte kredi çekmek isteyenlere kötü haber, bankada parası olanlara yüksek faiz getirisi ile iyi haber geldi. 

RUSYA KRİZİ PARASI OLANA YARADI, BANKALARIN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI İLE EN YÜKSEK FAİZ GETİRİSİ KATLANDI! 

Ukrayna ile Rusya arasında uzun süredir yaşanan gerginlik Amerika tarafından tırmandırılmış, Rusya Perşembe sabahı yapmış olduğu son dakika açıklaması ile savaşı resmen başlatmıştı. Perşembe günü yaşanan gerilim sonrasında piyasalarda savaş şoku yaşanmış, altın fiyatları ve dolar kuru son derece sert yükseliş göstermişti. 32 günlük vadeli en yüksek 27 şubat

Yaşanan yükselişin etkisi ile bankada parası olanlara gün doğdu! 250 bin lirasını 1 aylığına bankaya yatıran kişilerin kazancı asgari ücrete yaklaştı. 250 bin liranın aylık faiz getirisi 4 bin 268 TL olarak hesaplandı. 100.000 TL aylık faiz getirisi 2022 Şubat sonu itibari ile en yüksek faiz veren banka üzerinden 1.707 TL olarak gerçekleşecek. 

en uygun konut kredisi 27 şubat

BUGÜN İTİBARİYLE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI, EV KREDİ FAİZ ORANLARI NE ZAMAN DÜŞER?

Bankaların kredi faiz oranlarında en çok değişim yaşanan ürünü konut kredisi oldu. 6 bankanın 32 günlük vadeli mevduat faizi güncellemesi yaptığı hafta sonunda 8 banka ise konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Genelde çok yüksek faiz uygulayan bankalar faiz indirimi yaptı. Bu bankalar arasında yer alan ING Bank, Fibabanka, Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası kredi faizini yüzde 2 altına çekti. En uygun konut kredisi veren bankalar ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank oldu. 

devlet bankaları ihtiyaç kredisi 27 şubat

özel bankalar ihtiyaç kredisi 27 şubat

İHTİYAÇ KREDİ FAİZLERİ DÜŞECEK Mİ, SON DAKİKA, KREDİ FAİZLERİ NE ZAMAN DÜŞER 2022?

Bankaların en kapsamlı güncellemelerinden biri de ihtiyaç kredisi faiz oranları için yapıldı. İhtiyaç kredisi paketinde özel bankalar kredi faiz indirimi yaparken en uygun ihtiyaç kredisi veren banka yine değişmedi ve Vakıfbank yüzde 1.55 oranı ile en düşük kredi faiz oranı sunan banka oldu. Bu banka üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL kredi hesaplama aylık taksit tutarı ise 384 TL olarak gerçekleşecek. 

taşıt kredisi oranları 27 şubat

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA 2022! ARAÇ KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

BDDK tarafından vade ve limit düzenlemesi yapılan araç kredisi faiz oranları ise olağanüstü faiz toplantısı kapsamında sabit tutuldu ve değişikliğe gidilmedi. En uygun araç kredisi veren banka Vakıfbank ve Halkbank olurken en düşük araç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.59 olarak teyit edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@