Rusya Dünyaya Meydan Okudu, Benzin ve Motorin İçin Alarm Zilleri Çaldı: Litre Fiyatı 35 TL Olabilir!

Ukrayna ile girdiği savaş nedeni ile dünya tarafından yoğun yaptırımlara maruz bırakılan Rusya karşı adımını attı ve brent petrol fiyatlarını uçuracak haberi verdi. Benzin ve motorine zam yağmuru!

Finans 12.06.2022 - 14:05 12.06.2022 - 14:21 Gülcan Özer

Türkiye'de gelen son zamların ardından benzin ve motorin fiyatı 30 TL sınırına dayanırken ne yazık ki araç sahiplerine peş peşe kötü haberler geldi. Toplu ulaşıma zam çanları çalmasına neden olan ve enflasyon rakamlarındaki yükselişi tetikleyen akaryakıt fiyatları için yeni zam haberi geldi. 

Rusya kendisine uygulanan yaptırımlara karşı petrol silahını bir kere daha çekerken, Rus petrolüne karşı Avrupa Birliği ülkeleri tarafından alınan ambargo kararı şoku ile brent petrol fiyatı yeniden yükselişe geçmişti. Yeni tehditlerin havada kaldığı, bu tehditlerin karşılıklı olarak uygulamaya alınması halinde ise brent petrol fiyatının 180 dolar seviyesine fırlayabileceği uyarısı geldi. 

BRENT PETROL FİYATI İÇİN YENİ ZAM ALARMI VERİLDİ! PETROLÜN VARİL FİYATI 180 DOLARI GÖRÜR MÜ?

Brent petrol fiyatında yaşanan baş döndürücü yükseliş karşılıklı açıklamalarda yaşanan yumuşama nedeni ile yerini gerilemeye bırakmıştı. Brent petrolün fiyatı 122,01 dolar seviyesine kadar çekilirken gelen son açıklamalar ise Pazartesi günü yeni yükseliş endişesi yarattı. 

brent petrol fiyatı 12 haziran

Putin'in Ukrayna'yı işgalinde aradan geçen uzun süreye rağmen halen bir netice alınamazken sürenin uzaması ile Amerika ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin tepkileri de her geçen gün artıyor. Yeni yaptırım paketi üzerinde çalışmalar başlarken bu paketin hepsinden daha sert yaptırım kararları içereceği iddia edildi. 

po fiyat listesi 12 haziran

BENZİN VE MOTORİNE YENİ ZAM VAR MI, MOTORİN VE BENZİNE ZAMLARIN SONRASI YENİ FİYATLAR KAÇ TL OLUR?

Ekonomistler yaşanan son durumu değerlendirirken brent petrol fiyatlarında göstergelerin 180 doları işaret ettiği uyarısında bulundu. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen tarafından yapılan açıklamalar brent petrolde tansiyonu yükseltirken, Rusya'dan yanıt beklenenden çok daha sert bir şekilde geldi. 

Avrupa'nın Rus petrolüne ambargo kararını uygulamaya alması durumunda brent petrol fiyatının 180 doları göreceği iddia ederken, böyle bir kararın alınması durumunda ise Türkiye'de yükselen döviz kurunun da etkisi ile en az 35-40 TL seviyesini göreceği iddia edildi. Ekonomistler böyle bir senaryoya karşı Türkiye'nin kendisini korumak için acil önlem alması gerektiğini ve yeni planlama yapması gerektiği uyarısında bulunurken açıklanan rakamlar araç sahipleri kadar genel ekonomi için de büyük bir felaket anlamına geliyor. 

Akaryakıt Fiyatları, Benzin ve Motorin Zammı Sonrası Toplu Ulaşıma Dev Zam Alarmı

Benzin, Motorin ve LPG'yi Patlatacak Rakamlar Geldi! Dolar Kuru ve Brent Petrol Yükseldi, Zam Beklentisi İlan Edildi

Cumartesi gelmişti bir de Pazartesi'ye çıktı! Brent petrol yerinde durmuyor sürücüler dikkat

Gelişmelerden Haberdar Olun

@