Rusya İle Türkiye İnşaat Alanında Ortak Çalışmalara İmza Atacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Rusya İnşaat Bakan Yardımcısı Nikita Stasişin inşaat sektöründe ortak projeler geliştirmek üzere anlaşmaya vardı.

Emlak Haberleri 19.09.2018 - 14:24 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Rusya İnşaat Bakan Yardımcısı Nikita Stasişin inşaat sektöründe ortak projeler geliştirmek üzere anlaşmaya vardı.

Rusya ile Türkiye arasında inşaat sektörü alanındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere çalışma grubu kurulacağı açıklandı. Rusya İnşaat Bakan Yardımcısı Nikita Stasişin konu hakkında önemli açıklamalarda bulunurken iki ülkenin ortak çalışmalara imza atacağı müjdesini verdi. İki Ülke Stratejik İş Birliği İle İnşaat Deneyimlerini Paylaşacak Rus Bakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklama ile söz konusu grubun 6 ay içerisinde kurulacağı ve çalışmalara başlayacağı açıklandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Açıklama YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Rusya İnşaat Konut ve Kamu Destekleri Bakanı Vladimir Yakushev ile gerçekleştirdiği görüşmenin akabinde Bakan Yakushev ile birlikte Proestate Uluslararası Emlak Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Murat Kurum tarafından yapılan ziyareti ile ilgili sosyal medya paylaşımları ise şu şekilde;Müteahhitlerimizin Rusya’daki faaliyetlerine katkı sağlamak ve karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz.Rusya İnşaat Konut ve Kamu Destekleri Bakanı Sayın Vladimir Yakushev ile ülkelerimizin inşaat alanındaki ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde bir toplantı gerçekleştirdik. Türk firmalarımız tüm dünyada olduğu gibi Rusya'da da başarılı projelere imza atmaya devam edecekler.Moskova’da gayrimenkul, inşaat ve yatırım dünyasını buluşturan Proestate Uluslararası Emlak Fuarı’nın açılışını Rusya İnşaat Konut ve Kamu Destekleri Bakanı Sayın Vladimir Yakushev ile birlikte gerçekleştirdik. Rusya ile her alanda ilişkilerimiz ve iş hacmimiz sürekli artıyor.Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@