Saadet Partisi Resmen Açıkladı: Temel Karamollaoğlu İstifa Mı Ediyor?

Temel Karamollaoğlu istifa etti haberleri siyaset kulislerine bomba gibi düşmüştü. İstifa iddiaları üzerine Saadet Partisi resmi açıklama yayımladı.

GÜNDEM 17.07.2021 - 12:35 17.07.2021 - 12:35 Gülcan Özer

Türkiye erken seçim iddiaları ile hareketli günler yaşamaya devam ederken siyaset kulisleri de her gün yeni bir iddia ile çalkalanıyor. Seçim iddialarının yoğun olarak tartışıldığı bir ortamda seçim ittifakları da şeklilendirilmeye çalışılırken Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun istifa ettiği iddiaları gündeme adeta bomba gibi düşmüştü. 

Süreçte iddiaların gündemi meşgul etmesi üzerine Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın konu hakkında yazılı bir açıklama yayımladı. Saadet Partisi sözcüsü tarafından yapılan yazılı açıklama ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun istifa ettiği iddiaları yalanlandı. 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU İSTİFA ETTİ Mİ?

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, partinin genel başkanı olarak görevinin başında olan Temel Karamollaoğlu'nun partiden istifa ettiği haberlerinin partiyi yıpratmak üzere bilinçli olarak yapıldığını iddia etti. 

Söz konusu haberlere son derece sert bir şekilde tepki gösteren Birol Aydın "Partimizin toplumsal uzlaşıya, demokrasiye ve siyasete yaptığı katkılar Türkiye'nin geleceğine yönelik son derece önemli adımlardır" diyerek bu adımların önünün kesilmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Yazılı açıklamasında Birol Aydın, "Partimize yönelik karalama kampanyalarının ve yalan haberlerin asıl sebebi de kutuplaşmaya karşı uzlaşıyı, hukuksuzluğa karşı hukuku, adaletsizliğe karşı adaleti savunan bu anlayıştan rahatsız olunmasıdır" diyerek yapılan saldırıların nedenini de duyurmuş oldu. 

Birol Aydın açıklamasının son bölümünde ise "Son olarak bu akşam bazı haber sitelerinde Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile ilgili çıkan iddiaların asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna bildiririz" diyerek istifa haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

istifa-açıklaması

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e yapılan ziyaret gündeme bomba gibi düşmüş, söz konusu görüşme bir sonraki seçimlerde Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı içerisinde mi yer alacağı tartışmalarını başlatmıştı. Konu gündemi son derece yoğun bir şekilde meşgul etmiş, Temel Karamollaoğlu'nun bu görüşmeden rahatsızlık duyduğu, parti içerisinde çatlaklara neden olduğu gündeme taşınmıştı. 

Temel Karamollaoğlu şu anda AK Parti'yi yoğun bir şekilde eleştiren liderler arasında yer alırken Millet İttifakı'na yakın bir çizgide yer alıyor. Seçime yakın ittifakların netleşmesi ile partilerin son durumları da kesinlik kazanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@