Saati 340 TL 220 Kron, Günlük 4217 TL Ödeniyor! Norveç Çok Yüksek Maaşla Soğuğa Dayanıklı İşçi Alacak

Norveç farklı meslek gruplarından personel alımları yapan bir ülke. Çalışma saatlerinin çok düzenli, maaşların yüksek olduğu ülkede iş bulmak ise bazı kadrolarda çok kolay. İş arayanlar için detaylar.

Saati 340 TL 220 Kron, Günlük 4217 TL Ödeniyor! Norveç Çok Yüksek Maaşla Soğuğa Dayanıklı İşçi Alacak

Yurtdışında iş arayanlar için gözde ülkelerden birisi Norveç. Ülkede iş bulma olanakları zor olsa da çalışma fırsatı yakalayanlar çok özel olanaklar ile işe giriyorlar. Hem yüksek maaş hemde sosyal hayatın çok aktif olduğu ülkede yaşam standartları çok yüksek. Norveç'te çalışmak isteyecekler için güncel iş ilanlarının en fazla olduğu sektörleri araştırdık.

BU MESLEK GRUPLARINDA İŞ İLANLARI ÇOK FAZLA

Norveç'te çok fazla iş alanında işe girme ihtimali var. Çalışmak isteyecekler için güncel iş ilanlarına bakıldığında hizmet sektörünün listenin başında olduğu görülüyor. Bunun dışında sağlık, lojistik, taşıma ve imalat sektörlerinde de personel alımları yapılıyor. Yabancı firmalar ile birlikte Türk vatandaşları da Norveç'te işçi arıyorlar.

Norveç İş İlanları - Açık Meslek Grupları

Pandemi sürecinin etkili olduğu ülkede, salgının etkilediği sektörlede iş ilanları mevcut. Bu kapsamda taşıma, sağlık, lojistik ve hizmet sektörünün birçok dalı ile inşaat sektöründe iş bulmak mümkün.

Ülkede en gelişmiş sektörlerin başında tarım, kimyasal, balıkçılık, gıda, maden, kağıt ürünleri, nakliye ve petrol alanları geliyor. Bu alanlarada hem vasıfsız hemde meslek sahibi iş bulma olanakları var.

Garson, aşçı, aşçı yardımcısı, şoför, inşaat işçisi, vasıfsız işçi, sağlık personeli, teknik personeller Norveç'te aranan diğer meslek grupları.

NORVEÇ'TE ÇALIŞMAK İÇİN

Norveç için iş ilanları oldukça çok olsa da başvuruda bulunacak olan kişilerden istenilen özellikler oldukça fazladır. Öncelikle ülkede çalışmak için iyi derecede İngilizce dil bilgisi istenir. Norveç halkının tamamına yakını çok iyi derecede İngilizce konuşur. Bunun yanında iş başvurusu yapılacak alanlarda uzman olunması istenir.

Ülkede işsizlik oranı çok düşüktür. Bu yüzden yabancılar için iş fırsatları çok fazla olabilir ancak hem dil bilmek hem mesleki özellikler hemde çalışma vizesi alınması gerekir.

MAAŞLAR ÇOK YÜKSEK

Norveç'te 2021 yılında ödenen aylık maaşlar ve yıllık kazançlar farklı meslek gruplarına göre ortalama aşağıda yer alan tablo gibidir.

* İnşaat sektöründe ortalama saatlik çalışma ücreti 220 Norveç Kronudur - yaklaşık 340 TL'dir Bir günde 8 saat çalışılması durumunda 2720 Kron yani 4.217 TL kazanılır.

* Temizlik işçisi için saatlik çalışma ücreti 196 Kron - 303 TL'dir.

* Yük taşımacılığı sektöründe saat ücreti 185 Kron - 286 TL'dir.

SONRAKİ HABER