Saatler Kaldı, Kelepir Gayrimenkulleri Yetişen Alacak! Vakıfbank 148 Bin TL'ye Konut, 110 Bin TL'ye Dükkan Satıyor!

Vakıfbank'tan yapılan gayrimenkul satışlarına dair araştırmalar yapılıyor. Banka tarafından verilen bilgilere göre uygun fiyatlarla konut ve dükkan satışı gerçekleştiriliyor.

Emlak Haberleri 11.04.2022 - 19:03 11.04.2022 - 19:03 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenklul satın almak oldukça kazançlı bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Yüksek enflasyon karşısında vatandaşların birikimlerini koruyabilecekleri tek alan olarak gayrimenkul kaldı. Ancak gayrimenkul yatırımı yapılırken yüksek fiyatla yatırım kararı alınması kazanç yerine cidid kayıplarla da sonuçlanabiliyor. Bundan dolayu uygun fiyatlı gayrimenkullere olan ilgi zirveye çıktı. 

EKONOMİSTLER GAYRİMENKUL YATIRIMI ÖNERİYOR 

Geçtiğimiz yıllarda gayrimenkul yatırımlarına mesafeli duran bazı ekonomistlerin tavır değişiklikleri dikkatlerden kaçmıyor. Bu ekonomistler altın, dolar, gümüş, borsa, mevduat faizi gibi yatırım alanları yerine gayrimenkul alınmasının çok daha kazançlı olacağını tavsiye ediyorlar. Böylesine değerlenen gayrimenkul yatırımları da bu alandaki alakayı zirveye çıkardı. 

BANKALAR UYGUN FİYATLA GAYRİMENKUL SATIYOR!

Bankalar son aylarda uygun fiyatlı gayrimenkul satışları ile gündem oluyorlar. Bankacılık sektöründen verilen bilgilere göre bankalar müşterilerine kullandırdıkları kredilerin geri ödenmemesi durumunda aynı müşterilerin kredi başvuru sürecinde ipotek gösterdikleri gayrimenkullerin mülkiyetlerini elde ediyorlar. Bankaların mülkiyetlerine geçen bu gayrimenkullerin acilen satılıp kredi zararlarının karşılanması gerekiyor. Bundan dolayı da fiyat biraz düşük tutuluyor. Hatta emlak piyasasında şu anda bankaların gayrimenkuller için belirledikleri fiyatları bulmanın imkanı yok.

VAKIFBANK'TAN KELEPİR KONUTLAR VE DÜKKANLAR!

Vakıfbank da sıklıkla kredi kullandıran bir banka olarak çok sayıda gayrimenkulün sahibi oluyor. Şu anda yapılan satışlara göre ise Vakıfbank'tan dükkan ve konut satın alma imkanı bulunuyor. Üstelik bu gayrimenkuller piyasanın altında fiyatlarla satılıyor. Yaşnız bu satış işlemleri için süre saatler içerisinde dolacak. Süre sonunda en yüksek teklifin sahipleri gayrimenkulleri satın almaya hak kazanacaklarç İşte Vakıfbank'ın satılık gayrimenkulleri:

Vakıfbank tarafından Eskişehir Tepebaşı'nda bulunan 51 metrekare büyüklüğündeki konut 327 Bin TL'ye satılıyor. Ayrıca banka Batman Kozluk'ta bulunan 161 metrekarelik konut için 171 Bin TL fiyat belirledi.

vakıfbank gayrimenkul satış ilanları 1

Vakıfbank, Manisa'nın Akhisar ilçesinde bulunan 108 metrekare büyüklüğündeki apartman dairesini ise 255 Bin TL'ye satışta tutmayı sürdürüyor. 

Düzce'nin Cumayeri ilçesinde bulunan 150 metrekare büyüklüğündeki dükkan için Vakıfbank 110 Bin TL'lik bir fiyat belirlediğini duyurdu.

vakıfbank gayrimenkul satış ilanları 2

Vakıfbank tarafından İstanbul Esenyurt'ta da bir dükkan satışa çıkarıldı. 290 metrekare büyüklüğünde olan bu dükkan için Vakıfbank 904 Bin TL'Lik bir fiyat belirledi. 

Ankara'nın Çankaya ilçesinde de Vakıfbank tarafından bir dükkan satışı yapılıyor. Banka 170 metrekarelik bu dükkan için 340 Bin TL fiyat istiyor. 

vakıfbank gayrimenkul satış ilanları 3

Ankara'nın şereflikoçhisar ilçesinde Vakıfbank tarafından 87 metrekarelik bir apartman dairesi satılıyor. Bu apartman dairesi için verilen son teklifin 148.500 TL olduğu açıklandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@