Sabah saatlerinde duyuruldu! O şehre TOKİ müjdesi milyonlar sırada bekliyordu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bir duyuru ile Ankara'da konut satışı yapacağını duyurdu. Kurumun duyurusunda Ankara dışında ayrıca bir şehir için üç ayrı konut satış projesi bulunuyor.

Toki 03.06.2022 - 08:39 03.06.2022 - 08:41 Mustafa Karagöz

TOKİ Haziran 2022 duyuruları şekillenmeye başlıyor. Kurum bu ay içerisinde hangi şehirlerde konut satışı olacağına ilişkin listesine bir şehri daha ekledi. Başkent Ankara'da konut satışı için sırada bekleyenler için yeni bir duyuru geldi. Ancak satışı yapılacak olan konut sayısı ve konutların fiyatları diğer satış duyurularına göre yüksek bantta bulunuyor. 

Ankara'da ev almak isteyenlerin TOKİ ile ev sahibi olabilmeleri için yapmaları gereken ödemeler ile halen satışı devam eden diğer projelerin bulunduğu iller listesi haberimizde. İşte TOKİ 2022 Haziran Konut Satış duyuruları ve detayları.

ANKARA'YA TOKİ İLE KONUT SATIŞ MÜJDESİ

Çok kısa süre önce yayımlanan duyuruya göre TOKİ Başkanlığı, Ankara'da bulunan "Kuzey Ankara Kent Girişi 5. Bölge 1. Etap 275 Konut Projesi (KUZEYKENT)" ile konut satışı yapacak. Orta gelir grubu kapsamında konut satacak olan TOKİ Başkanlığı bu konutların şehir yakını ve gaziler için geçerli olacağını açıkladı. Toplam 3 konutun satışı yapılacak. Satış işlemleri ise kuralı konut satışı ile tamamlanacak. Başvuru işlemleri 20 Haziran tarihinde başlayacak ve o hafta ayın 24'ünde sona erecek. Başvuru yapmak isteyecek olan vatandaşlar başvurularını e-Devlet sistemi yada Ziraat Bankası'nın kent genelindeki şubelerinden tamamlanacak. 

toki ankara haziran konut satış ilanı

İlan edilen projeden ev almak isteyecekler için konut fiyatları 1 milyon 503 bin TL'den başlıyor. En düşük fiyatlı daire bu rakamda olurken diğer iki daire 1 milyon 504 bin TL ve 1 milyon 560 bin TL'den satılacak. Dairelerin tamamı 1+1 ve 130 m2 büyüklükte. 

HAZİRAN AYI SATIŞ LİSTESİNDE OLAN DİĞER ŞEHİR

Haziran ayı konut satış listesinde 3 projeden daha konut satışı olacağı ilan edildi. Kütahya için verilen müjdede satış rakamları Ankara'da ki konut fiyatlarının çok daha altında bulunuyor. Kütahya Simav Demirciler, Kütahya Simav Muradınllar ve Kütahya Çavdarhisar projelerinden konut satışı yapacak olan TOKİ toplam 84 daire satışı yapacak. Satış fiyatları taksit seçenekleri ve ödeme planları ise aşağıda yer alan tabloda ki gibi olacak. 

1. Konut Satış İlanı

haziran 3. konut satış duyurusu

2. Konut Satış İlanı

haziran 2. konut satış duyurusu

3. Konut Satış İlanı

haziran 1. konut satış duyurusu

Yukarıda yer alan konut projesinden ev almak isteyenler başvurularını 13 Haziran ile 17 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. e-Devlet üzerinden online başvuru daha sonra başvuru ücretinin ödenmesi ile işlemler tamamlanacak. İsteyenler il genelindeki Ziraat Bankası şubelerinden de başvuru yapabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@