Sadakatsiz Dizisinde Tapu Dairesindeki Rüşvet Sahnesi Gündemi Salladı, TKGM Diziyi Şikayet Etti!

Ekranların fenomen dizisi Sadakatsiz tapu dairesinde rüşvet görüntüleri ile sosyal medyada büyük yankı uyandırırken TKGM dizi hakkında RTÜK'e başvuruda bulunurken Kanal D 'ye ise tekzip yayımladı!

Emlak Magazin 05.11.2021 - 11:17 05.11.2021 - 11:17 Gülcan Özer

Kanal D'de yayımlanan ve fenomen haline gelen Sadakatsiz Dizisi son günlerde yayımlanan bir sahne ile konuşuluyor. Dizide yayımlanan sahnede tapu dairesinde rüşvet verildiğine dair görüntülerin ekrana yansıması sonrasında tartışmalar alevlendi. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yazılı açıklamada söz konusu görüntülerin kabul edilemez olduğu vurgulanırken tüm tapu çalışanlarının zan altında bırakıldığı belirtilerek dizi RTÜK'e şikayet edildi. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞİKAYETTE BULUNDU! 

Dizinin yayımlanan son bölümünde tapu çalışanının rüşvet aldığı görüntüler büyük yankı uyandırırken TKGM resmi sitesinden yazılı bir açıklama yayımladı. Yayımlanan açıklamada "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün çalışanları; 03/11/2021 tarihinde Kanal D TV'de yayınlanan “Sadakatsiz” adlı dizi de geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışılmıştır.

Kurumumuz ve personelimize yönelik; düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan, gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8'inci maddesindeki "Yayın hizmeti ilkelerine" aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK'e başvurulmuş ayrıca Kanal D'ye tekzip metni gönderilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

sadakatsiz rtük açıklamas ı

Konu hakkında bir açıklamada Bayındır Memur-Sen tarafından yapılırken açıklamada sözde tapu memurunun rüşvet ile hizmet verdiği yönündeki görüntülerin kabul edilemez olduğu belirtilerek Cumhuriyet Başsavcılığına dizi hakkında şikayette bulunulduğu belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@