Sadece Emeklilere PTT Üzerinden Ödeniyor: 30 Bin TL Anında Hesapta!

Emeklinin nakit paraya olan ihtiyacı artarken beklenen müjdeli haber PTT'den geldi, 30 bin TL anında hesapta! Sadece emeklilere PTT üzerinden ödeniyor, paraya ihtiyacı olan hemen alıyor!

Finans 09.06.2022 - 09:10 09.06.2022 - 09:20 Gülcan Özer

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve gelen zamlardan en çok etkilenen kesimin başında emekliler yer almıştı. Pandemi döneminde getirilen yasaklar nedeni ile zor günler geçiren emekliler sonrasında ekonomide yaşanan dalgalanma ve zam yağmuru ile ikinci şoku yaşamış, ay sonunu getirmek çok daha zor bir hale gelmişti. 

Emekli maaşlarına Temmuz zammı için geri sayım devam ederken Kurban Bayramı öncesi yatırılacak olan emekliye bayram ikramiyesi de zam yapılmaması nedeni ile ceplerde yaşanan yangına çare olmamıştı. Emeklinin artan nakit para ihtiyacı karşısında bir çözüm önerisi de PTT üzerinden sunuldu. Söz konusu kampanya sadece emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan emeklileri kapsayacak. 

PTT'DEN EMEKLİ MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL DESTEK KREDİSİ! 

Türkiye'de şube sayısını her geçen gün arttırması ile emekli müşteri sayısını da arttırmayı başaran PTT yeni kampanyasını duyurdu. Türkiye'nin en kolay kredi veren bankaları arasında yer alan Aktif Bank ile imzayı atan PTT böylelikle müşterilerine PTT şubeleri üzerinden aynı gün nakit paraya kavuşma imkanı sundu. 

Başlatılan kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin başvurularını PTT şubeleri üzerinden yapmaları gerekirken başvuru için aranılan tek şart ise kişinin PTT emekli maaş müşterisi olması. Yani maaşını PTT şubesi üzerinden alması. PTT emekli maaş kredisi için sadece kimlik belgesi ile başvuru yapılması yeterli olacak. Herhangi ek bir belge ya da bilgi istenmeyecek. 

30 bin kredi hesaplama

Düzenlenen kampanya kapsamında iki farklı faiz oranı ile kredi çekme imkanı sunulurken kredi başvuru formunu sadece 80 yaşına kadar olan emekliler doldurabilecek. En düşük faiz oranı ile 36 ay vadeli 30 bin TL kredi çeken emekliler aylık 1.371,65 TL taksit ödeyerek borçlarını kapatacaklar. 

30 bin kredi tablosu 2

Daha yüksek tutarlı olan faiz paketi ile kredi çeken emekliler ise aylık 1.681,90 TL taksit ödemek zorunda kalacaklar. Kredi taksit tutarları çekilen kredi tutarı ve kredi vadesine göre belirlenecek. 

AKTİF BANK PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kredi başvurusu sadece kimlik belgesi ile PTT şubeleri üzerinden yapılacak. Acil nakit paraya ihtiyacı olan emeklilere PTT şubeleri üzerinden 80 bin liraya kadar nakit para desteği sağlanacak. 

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@