Sadece Günde 10 TL Taksit Ödeyerek İş Bankası'ndan Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilebilir?

Nakit problemlerine çözüm arayanların bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına dair araştırmaları sürüyor. İş Bankası hangi mali şartlar ile müşterilere ihtiyaç kredisi veriyor?

Finans 07.02.2022 - 18:03 07.02.2022 - 18:03 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sorunu yaşayan vatandaşların sayısında ciddi bir artış meydana gelmeye devam ediyor. İnsanların gelir gider dengelerinin kaybolmasının ardından dışarıdan ek kaynaklar temin edilmesi zaruriyet haline geldi. Bu ek kaynaklar ile bütçelerini doğrultmak isteyenler bu yönde adım atmayı sürdürüyorlar. Bankalardan ihtiyaç kredisi çeken vatandaşlar kendilerine ekonomik bir ferahlık temin etme amacındalar. Ancak bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmanın her bankadan bankaya değişen maliyet farklılıkları bulunuyor. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası tarafından verilen ihtiyaç kredisi imkanlarını değerlendiren müşteriler kendilerini finansal olarak daha rahat bir pozisyona uılaştırabiliyorlar. bu kredi kampanyası ile beraber farklı koşulların devreye girdiği bildirildi. İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 36 aya kadar vadelerde nakit desteği temin edebiliyorlar.

İş Bankası tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre ihtiyaç kredisi talebinde bulunan müşterilerin bu kredi taleplerinin miktarı 50 Bin TL'ye kadar ise 36 ay vade imkanından yararlanılabiliyor. Ancak talep edilen kredi miktarı 50 Bin TL'nin üzerindeyse müşteriler en fazla 24 aya kadar vad eimkanından yararlanabiliyorlar. Bu azami vade sınırlamalarında herhangi bir şekilde esnetilme yapılamıyor. Müşterinin kredi skoru en olumlu seviyede olsa dahi azami vade sürelerinde herhangi bir oynama veya gevşeme yapılamıyor. 

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanıp finansal destek alan müşteriler bu nakit desteğinin geri ödenmesinde de bazı avantajları değerlendirebiliyorlar. Müşterilerin gelirlerine, bütçelerine, nakit akışlarına göre bir ödeme planı hazırlanabiliyor. İsteyen müşteriler her bankada olduğu gibi aylık eşit taksitli olarak kredi geri ödemelerini planlayabildikleri gibi tercihe göre esnek ödeme planları da hazırlanabiliyor. Bu şekilde kişiye özel ödeme planı ile müşteriler  çektikleri ihtiyaç kredisinin geri ödemelerini kolay bir şekilde yapabiliyorlar.

GÜNDE 10 TL TAKSİTLE İŞ BANKASI NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ VERİR?

iş bankası ihtiyaç kredisi hesaplama-2

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. Günde 10 TL taksit ödemesi yapıp aylık 300 TL taksit ödeyenlere İş Bankası 36 ay vadede 6.916 TL ihtiyaç kredisi veriyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 10.800 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@