Sadece Yaşlılara Ödeniyor! Her Ay PTT Hesabınıza 828 TL Yatacak

Devlet sosyal güvencesi olmayan 65 yaş ve üzerinde olan kadın erkek tüm yaşlı vatandaşlar için aylık 828 TL destek ödemesi yapıyor.

Sadece Yaşlılara Ödeniyor! Her Ay PTT Hesabınıza 828 TL Yatacak

Devlet tarafından sağlanan destekler arasında 65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlara sağlanan maaş ödemesi var. Aile Bakanlığı'nın belirlediği başvuru şartlarını sağlayanların alabildiği yaşlı aylığı ödemesi düzenli geliri olmayanlar için önemli bir destek.

Yazılı başvuru yapılan Aile Bakanlığı desteği için yaşlı vatandaşların neler yapmaları gerektiğini, hangi başvuru şartlarını sağlamaları gerektiği ve sürecin nasıl işleyeceğini adım adım aktarıyoruz.

AİLE BAKANLIĞI'NDAN DEVLET DESTEĞİ

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemelerinde yaşlı vatandaşların önemli bir yeri bulunuyor. Bakanlık belli bir yaşın üzerinde olan vatandaşlar için çok önemli programları hayat geçirdi. Yaşlı vatandaşarın barınması, gıda ihtiyaçlrının karşılanması, hasta olmaları durumunda bakımlarının yapılması ve ihtiyaç duymaları halinde nakit desteği almaları bakanlık programlarının içinde yer alıyor.

Nakit para desteği yaşlı vatandaşlar için maaş şeklinde aylık ve düzenli ödenir. Her 6 ayda bir zamlanan yaşlılık maaşları son zammın ardından 828 TL'ye yükseldi. Aralık 2021 dönemine kadar yaşlılık maaşı bu rakam üzerinden ödenecek.

Aile Bakanlığı sağlanan yardımın amacı ve başvuru koşullarına dair "Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2021 yılı için 852,53-TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır." açıklamasında bulundu.

BAŞVURU YAPACAK OLAN YAŞLI VATANDAŞLAR

65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlar yaşlılık maaşı alabilmek için kendi ilçe kaymakamlıklarında yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gidecekler. Buradan yazılı dilekçe verecek vatandaşlar eğer şartları sağlıyorlarsa 828 TL'lik ödemeleri başlayacak.