Safranbolu’da 162 Konut Sahiplerini Bekliyor

Toki, Safranbolu'ya 162 yeni konut veriyor.

Safranbolu, Karabük iline bağlı ve yaklaşık 60 bin nüfusa sahiptir. Karabük, daha önce Zonguldak iline bağlıyken daha sonrasında 78 plaka kodunu alarak bir il olmuştur. Safranbolu, tarihi bir ticaret yolu olmasından dolayı oldukça hareketli bir ilçedir.

Safranbolu, son zamanlarda talebinde artmasıyla yükselen konut artışları ile biliniyor. Bu durumda Toplu Konut İdare Başkanlığı (TOKİ) kapsamında Safranbolu’nun Kirikle mahallesinde yapılacak olan toplu konut uygulaması, ev sahibi olmak isteyenleri sevindirecek. Toplu Konut İdare Başkanı (TOKİ), yaptığı bu toplu konut uygulaması ile toplam 162 konutu kura ile satışa sunup sahipleriyle buluşturacak.

Toplu Konut Uygulamasında Kura

Konut satışı için şehit aileleri ve malullere öncelik verilecek. 162 konuttan 8’i şimdiden engelli vatandaşlar için ayrılmıştır.

Konutların Özellikleri

Safranbolu Kirikli Mahallesinde satışta olan konutları, birbirinden değişiklik göstermeden hepsi aynı olup 3+1 niteliğinde olacaktır. Büyüklükleri 109 ile 115 metrekare arasında değişen konutlar 153 bin ile 188 bin 52 lira arasında satışa sunulacaktır. Bu ödemeleri yaparken 96 aydan 120 aya kadar vade imkânı da sunulacak.

Başvuru İşlemleri

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış bireylerin başvuruları kabul olmayacaktır.

19-28 Temmuz arası kura çekilecektir. Bu tarih aralığına dikkat edip başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Başvurular Halk Bankası aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuruları, bütün Halk Bank AŞ’nin Karabük ili şubelerinden yapabilirsiniz. Şehit Ailelerine başvuru için öncelik tanınacağından dolayı, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları belgeyi şubeye teslim etmeleri gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımız da kendilerine tanınan ayrıcalıktan faydalanmak için Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından verilen belge ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu belge vatandaşın %40 engelli olduğuna dair verilen belgedir. Başvuru esnasında sizden istenen tüm belgelerin eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde kuraya katılma hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Dairelerin kurası ise 8 Ağustos 2017 tarihinde çekilecektir.

Bu yazıda

Katkıda Bulunun