Sağlık Bakanı Açıkladı: Aytaç Yalman Koranavirüs Nedeni İle Hayatını Kaybetti, Can Kaybı 3 Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mecliste yapmış olduğu koranavirüsü salgını bilgilendirme toplantısında eski Kara Kuvvetleri Komutanları arasında yer alan Aytaç Yalman'ın da koranavirüsü nedeni ile hayatını kaybettiğini duyurdu.

GÜNDEM 19.03.2020 - 16:35 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mecliste yapmış olduğu koranavirüsü salgını bilgilendirme toplantısında eski Kara Kuvvetleri Komutanları arasında yer alan Aytaç Yalman'ın da koranavirüsü nedeni ile hayatını kaybettiğini duyurdu. Türkiye'de corana virüsü nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi. Peki, Aytaç Yalman kimdir, nerelidir, hastalığı nereden kaptı, neden koranavirüs oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koranavirüs salgını hakkında meclisi bilgilendirdi. Mecliste yapmış olduğu bilgilindirme konuşmasında Aytaç Yalman'nın koranavirüsü neden ile hayatını kaybettiğini açıklayan Bakan Koca Türkiye'de hayatını kaybeden kişi sayısının üçe yükseldiğini duyurdu. ANKARA'DA KORANAVİRÜSÜ NEDENİ İLE İLK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ!Korana virüsü nedeni ile hastaların isimleri açıklanmazken Aytaç Yalman bu konuda bir ilk oldu. Bakan Koca Yapmış olduğu açıklamasında "Hacettepe, Ankara, Çapa, Cerrahpaşa dahil olmak üzere eğitimleri verildi. Sayın Paşamız Aytaç Yalman Paşa'nın vefatıyla ilgili net ifade etmek istiyorum.Eski GATA denilen hastanemize müracaat ediliyor. Gelir gelmez entübe ediliyor. Daha önce KOAH tanısı ile takip edilen bir hasta. Yaklaşık 6 saat sonra da ex kabul ediliyor. O dönemde yapılan test de negatif çıkıyor. Fakat klinik bulgusu, özellikle giderek de yaygınlaşınca; akciğer ve benzeri KOAH Olmasına rağmen şüpheli olabilir düşüncesiyle çevresi taranıyor.Orduevi olmak üzere, herkes taranıyor. Testleri pozitif çıkanlar oldu, ne zaman dün? Bu durumda böyle bir vakada başta negatif sonra pozitif olabilir mi? Olabilir. Biz bunu yeni tanıyoruz. Başta pozitif olup, üç gün sonra negatif olan, yedi gün sonra pozitif olan vakamız da var. Biz bunu yeni tanıyoruz. Bir pencere dönemi olduğu söyleniyor" dedi.AYTAÇ YALMAN KİMDİR?1940 İstanbul doğumludur. 1960 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun olmuştur. Piyade okulundan 1961 yılında, Kara Harp Akademisinden 1971 senesinde ve Silahlı Kuvvetler Akademisinden 1976 senesinde mezun oldu. 1961 ve 1976 seneleri arasında askeriyede çeşitli kademelerde görevler aldı. 1976 ve 1980 seneleri arasında  Silahlı Kuvvetler Akademisinde Öğretim Üyesi olarak görev aldı. 1980 ve 1982 seneleri arasında Ege Ordusu ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı olarak görevde bulundu. 24 Ağustos 2002 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanana kadar üst düzey çok sayıda görev aldı ve kahraman Türk ordusuna hizmet etti. 16 Mart 2020 tarihinde Koranavirüsü nedeni ile kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@