Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Acı Tabloyu Açıkladı! Türkiye'de Toplam Korana Virüsü Vaka Sayısı Kaç Oldu? Türkiye'de Koronavirüsten Toplam Kaç Kişi Öldü?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de günlük koronavirüs vakalarının sayısını paylaştı. Bakan Koca'nın verdiği bilgilere göre koronavirüs hasta sayısı da gerçekleşen ölüm sayısı da artış gösterdi.

GÜNDEM 22.03.2020 - 22:13 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de günlük koronavirüs vakalarının sayısını paylaştı. Bakan Koca'nın verdiği bilgilere göre koronavirüs hasta sayısı da gerçekleşen ölüm sayısı da artış gösterdi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile alakalı olarak Türkiye'de günlük gerçekleşen vakaları rakamsal olarak açıkladı. Bakan Koca'nın verdiği bilgilere göre son 24 saatte Türkiye'de 9 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti. Koronavirüsten ölenlerin sayısı böylelikle 30'a yükselmiş oldu.Bakan Koca, koronavirüs teşhis edilen yeni hasta sayısını da belirtti. Buna göre 255 kişide daha koronavirüs hastalığı teşhis edildi. Daha önce açıklanan rakamlarla birlikte sayı toplan 1239 oldu. Türkiye'deşu anda  koronavirüs teşhisi konuşan 1239 hasta var.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.” ifadelerini kullandı.Türkiye'de vaka sayılarının artacağı endişesi sebebiyle vatandaşlara evlerinde kalmaları ve dışarıya çıkmamaları tavsiye ediliyor. Bu tavsiyeye uyup uymama konusunda vatandaşların tavrı koronavirüsün ülkede etki boyutlarında belirleyici olacak.

Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@