Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllere Göre Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı! En Yüksek Ve En Düşük Vaka Sayısı Görülen İller Hangileri Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika duyurusu yaparak 13-19 Mart haftasında illere göre 100 bin kişide görülen ortalama koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan tabloya göre koronavirüs salgını iller bazında artışa devam ediyor. Hangi ilde kaç vaka sayısı açıklandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllere Göre Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı! En Yüksek Ve En Düşük Vaka Sayısı Görülen İller Hangileri Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iller bazında son bir haftada 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

VAKA SAYISI YÜKSELEN İLLER!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapmış olduğu açıklamaya göre son bir haftalık süreçte 100 bin kişide en çok koronavirüs vakası görülen iller Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova oldu. Geçtiğimiz hafta yine yüksek vaka sayısı olan Samsun bu hafta vaka sayısını 100 bin kişide 508,97'ye yükseltti. Yoğun vaka görülen illerden olan Giresun'da vaka sayısı ise 356,35 olarak duyuruldu. Balıkesir'in vaka sayısı ise 288,16'ye çıktı. Yine yoğun vaka sayısı görülen illerden olan vaka sayısı haftalık olarak 275,31 olarak açıklandı.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR VAKA SAYILARI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan tabloya göre İstanbul'da vaka sayıları artmaya devam etti. Haritalı tabloda İstanbul'un 13-19 Mart haftalık vaka sayısı 251,12 olarak bildirildi. İzmir'in yeni haftadaki vaka sayısı ise 111,41 oldu. Ankara'da da artışlar devam ederken vaka sayısı 107,99 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllere Göre Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı! En Yüksek Ve En Düşük Vaka Sayısı Görülen İller Hangileri Oldu? - Resim 1

DÜŞÜK RİSKLİ İLLERDE ARTIŞ BAŞLADI!

Düşük riskli illerde de vaka sayılarında artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı tabloda 100 bin nüfusa göre 10'un altında vaka sayısı görülen illerden yalnızca Şırnak kaldı. 8,18 vaka sayısı görülen Şırnak bu alanda tek oldu. Bu tablo risk haritası ile güncellendiğinde düşük riskli yalnızca 1 il kalacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Virüsü yok sayamayız. Tüm tedbirlere riayet etmeliyiz. Virüsün normal hayatımızı elimizden almasına da izin vermemeliyiz. Bunu da ancak terbirlerle başarabiliriz. Lütfen daha çok dikkat gösterelim.” dedi.

Emlak365.com