Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kötü Haberi Verdi! Türkiye'de Koronavirüsten Ölen Sayısı Kaç Oldu? Türkiye'de Koronavirüslü Hasta Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin koronavirüs salgın hastalığı ile alakalı olarak günlük raporunu açıkladı.

GÜNDEM 20.03.2020 - 23:17 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin koronavirüs salgın hastalığı ile alakalı olarak günlük raporunu açıkladı. Bakan Koca, bugün kaç kişiye daha koronavirüs teşhisi koyulduğunu ve koronavirüs sebebiyle gerçekleşen ölüm rakamını ilan etti. Türkiye'de koronavirüslü kaç hasta var? Türkiye'de koronavirüs sebebiyle kaç kişi öldü?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'nin koronavirüs ile verdiği mücadelesi hakkında bilgi paylaşımına devam ediyor. Ölümcül salgının ülke çapında büyük sağlık sorunu haline gelmemesi için çaba gösteren Bakan Koca, bu süreçte şeffaf bir şekilde de bilgi aktarımı sağlıyor.

Toplumun doğru bilgilendirilmesinin önemini vurgulayan Bakan Koca, “Bu mücadeleden galip çıkabilmenin önemli bir yanı da doğru bilgilenmekten geçiyor. Vatandaşlarımız bilgi kirliliğine itibar etmesinler. Ben her gün gereken bilgilendirmeyi rakamsal olarak açıklıyorum.” şeklinde konuştu.

Koronavirüsün Türkiye'yi tehdit etmesinin önüne geçmek için gece gündüz mesai harcayan Bakan Koca 20 Mart 2020 itibariyle Türkiye'de toplam koronavirüs teşhisi koyulan hasta sayısını belirterek, “Son 24 saatte 3656 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 311’i POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 HASTAMIZI KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. MÜCADELEMİZDE BİR AN BİLE ESNEKLİK GÖSTERMEYELİM. “ dedi.

Sözlerinin sonunda Türkiye'nin büyük bir mücadele verdiğinin altını çize Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Çok büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Sağlık çalışanlarımız çok fedakarca çalışıyorlar. Ailelerini bırakıp insanlarımızın bu salgın yüzünden zarar görmemesi için çaba gösteriyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan koronavirüsü ciddiye almalarını ve tedbirlere harfiyen uyarak sağlık çalışanlarımıza katkı sunmalarını istiyoruz. Birlik olursak koronavirüsün ülkemize yayılmasını engelleyebiliriz. Ulusal bir mücadele veriyoruz. Bu mücadelede tüm vatandaşlarımızı önce kendileri için sonra tüm toplumumuz için yanımızda görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@