Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Koronavirüs Konusunda Hayati Uyarı

Türkiye'nin koronavirüs ile olan mücadelesinin en önemli isimlerinden olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ederken vatandaşlara uyarılar yapmaya da devam ediyor.

GÜNDEM 21.03.2020 - 19:05 15.07.2021 - 00:09

Türkiye'nin koronavirüs ile olan mücadelesinin en önemli isimlerinden olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ederken vatandaşlara uyarılar yapmaya da devam ediyor. Koronavirüse karşı vatandaşların tedbirlere riayet etmelerini belirten Bakan Koca, evde kalmanın önemini vurguladı.

Türkiye, koronavirüsün ülke çapında bir tehdit haline gelmemesi için yoğun bir çabanın içerisine girdi. Bu mücadelede en önemli mesaiyi de sağlık çalışanlarının idari amiri konumunda olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca veriyor. Bakan Koca, gününün çoğunu bu konuya ayırıp çok sayıda toplantıya katılırken vatandaşlara hayati uyarılar yapmayı da bırakmıyor.Koronavirüs vakalarının artış eğilimi göstermesi üzerine Bakan Koca alınan tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğini belirterek evlerden çıkılmaması gerektiğinin altını çizdi. Bakan Fahrettin Koca, sosyal medyadan verdiği mesajında, “Bizler sahada ülkemiz için önlemler alırken, vatandaşlarımızın da aynı hassasiyetle evlerinde kalarak önlemlerini almalarını önemle rica ediyorum.” dedi.Siyami Ersek Hastanesi'nde Koronavirüs Koordinasyon Toplantısı'na katılan Bakan Fahrettin Koca, durumun çok ciddiye alınmasını belirtti. Sağlık çalışanlarının insanüstü bir çaba gösterdiğinin altını çizen Bakan Koca, “Biz her türlü tedbiri alıyoruz ama vatandaşlarımız da bize destek olmalı. Evlerinden çıkanlar, kalabalıklara karışanlar bizlere yardımcı olmuyorlar” ifadelerini kullandı.Tüm dünyanın koronavirüsten çeşitli oranlarda etkilendiğini ifade eden Bakan Koca, “Ülke olarak biz en başından beri çok önemli tedbirler aldık. Onları uygulamaya koymamış olsaydık bugün görünümümüz İtalya gibi, İran gibi çok acı olabilirdi. Tehlike geçti diyemeyiz ama kontrol altına alıyoruz diyebiliriz. Vatandaşlarımız bizim sesimize kulak versinler ve kendi sağlıkları için gereken ihtimamı göstersinler.” şeklinde konuştu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@