Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! Ankara'ya Sağlık Vadisi Kurulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaparak Ankara'ya sağlık vadisi kuracaklarını ve arazi işlemlerini tamamladıklarını duyurdu! Türkiye'de şehir hastaneleri projeleri ile sağlık tesisleri konusunda büyük atılımlar yaşanırken yeni bir atılım haberi geldi.

EMLAK HABERLERİ 12.03.2019 - 11:59 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaparak Ankara'ya sağlık vadisi kuracaklarını ve arazi işlemlerini tamamladıklarını duyurdu!

Türkiye'de şehir hastaneleri projeleri ile sağlık tesisleri konusunda büyük atılımlar yaşanırken yeni bir atılım haberi geldi. Türkiye'nin İlk Sağlık Vadisi Ankara'da Kurulacak! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklama ile "Hacettepe, ODTÜ, Bilkent ve Şehir Hastane'sinin olduğu ve Halk Sağlığı ve benzeri laboratuvarların bulunduğu bu lokasyonu daha da genişleterek burayı bir sağlık vadisi yapmak istiyoruz. Bununla ilgili arazi konusunda adımlar atıldı" diyerek müjdeyi verdi. Ankara Sağlık Vadisi Nerede Kurulacak?Bakan Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamasında Hacettepe, ODTÜ, Bilkent ve Şehir Hastane'sinin olduğu ve Halk Sağlığı ve benzeri laboratuvarların bulunduğu lokasyonda gerekli çalışmaların tamamlanarak sağlık vadisinin burada kurulacağını duyurdu. Türkiye'de ki sağlık sistemine de değinen Bakan Koca "82 milyon vatandaşımızı kapsayan ve geniş çeşitliliğiyle hiçbir kısıtlamaya tabi tutmadan hizmet veren, dünya ölçeğinde benzeri olmayan bir sağlık ödeme sistemine sahibiz. Sağlıkla ilgili de biz katılım payı olarak acil hizmetlerden almıyoruz, yoğun bakımlardan, yatan hastadan, ameliyat olan hastalardan, tetkiklerden, görüntülemelerden almıyoruz. Peki nereden alınıyor, sadece poliklinik gibi acil olmayan hizmetlerde, özellikle 6-8 lira gibi rakamlarla, kronik olmayan, kanser olmayan hasta grubundan" açıklamasında bulunmuştu. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@