Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! Bir Şehir Çok Yüksek Riskli Kırmızı Kategoride

Son Dakika Haberi; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile vaka oranı yüksek olan ve çok riskli konumda olan tek şehri açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! Bir Şehir Çok Yüksek Riskli Kırmızı Kategoride

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs veri haritası güncellendi. Son durum hakkında bir paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de risk oranı çok yüksek olan kırmızı renkte bulunan bir şehir kaldığını söyledi.

KIRMIZI RENKTE ÇOK RİSKLİ DURUMDA BİR ŞEHİR VAR

Koronavirüs salgınında bir dönem 24 bin seviyesini aşan günlük vaka sayıları 19 bin seviyesinde ilerliyor. Aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bu dönemde vaka sayılarının azaltılması için ise bakanlık sürekli uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Aşı olmayanlar için en kısa zamanda aşı yapılması çağrısında bulunan Sağlık Bakanlığı bunun dışında sosyal mesafe, hijyen, maske kullanımı gibi temel tedbir önlemlerinin de uygulanmasının önemine sık sık vurgu yapıyor. Bakanlık bu uyarılarının ardından yapmış olduğu yeni açıklamasında yeni vaka verilerini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yeni verileri sosyal medya hesabından paylaştı.

"4 İyi Haber" başlığıyla bir paylaşımda bulunan Bakan Koca Bursa ve Trabzon'da yeşil görünümün yüzde 75'i aşan aşılama oranıyla tamamen mavi olduğunu duyuran Sağlık Bakanı Koca Mardin'in kırmızı renkten Turuncu renge, Adıyaman'ın ise turuncu rekten sarı renge döndüğünü duyurdu.

İşte Bakan Koca'nın O Paylaşımı

"4 İYİ HABER! Bursa ve Trabzon’dan söz ettik. Diğer 2 haberimiz de önemli: Mardin çok yüksek risk seviyesini yüksek risk seviyesine, Adıyaman yüksek risk seviyesini orta risk seviyesine indirdi. Kırmızı tek ilimiz var, Şanlıurfa. İlk doz aşı oranıyla o da hepimizi sevindirecek."

vaka verileri 25 ağustos

Tek Kırmızı İl

Paylaşımının devamında ise bir şehrin kırmızı renkte olduğunu ve çok yüksek riskli kapsamında yer aldığını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Günaydın Şanlıurfa. Bugün ilk doza karar verip, çok yüksek olan risk seviyemizi düşürelim. Haritada kırmızı tek iliz. Bu yalnızlık bile iyi değil!" ifdelerini kullandı.