Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Yükselen İller Belli Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok düşen ve yükselen illeri açıkladı. Dün Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, illere göre vaka sayısına göre sokağa çıkma yasakları ve diğer kısıtlama kararlarının kademeli olarak kaldırılacağını duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Yükselen İller Belli Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok düşen ve yükselen illeri açıkladı. Dün Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, illere göre vaka sayısına göre sokağa çıkma yasakları ve diğer kısıtlama kararlarının kademeli olarak kaldırılacağını duyurmuştu. Yapılan açıklama sonrasında gözler vaka sayısı en düşük ve en yüksek olan illere çevrilmişti.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI: VAKA SAYISI EN DÜŞÜK VE YÜKSEK OLAN İLLER HANGİLERİ?

Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile "Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz" diyerek vaka sayısı en çok artan ve en fazla düşen illeri duyurmuş oldu.

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Yükselen İller Belli Oldu! - Resim 1

Açıklanan rakamlara göre vaka sayısı en fazla düşen iller yüzde 49,53 oranında düşüş yaşanan Bitlis, Yüzde 38,20 oranında düşüş yaşanan Mardin, Yüzde 36,79 oranında düşüş yaşanan Kastamonu, Yüzde 36,73 oranında yeni vaka sayısı düşen Yalova ve Yüzde 26,66 oranında düşüş yaşanan Bingöl oldu.

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Yükselen İller Belli Oldu! - Resim 2

Koronavirüs vaka sayısı en çok artan iller yeni vaka sayısı yüzde 69,39 oranında artış yaşanan Bilecik, yüzde 52,18 oranında yükseliş yaşanan Erzincan, yüzde 47,27 oranında yükseliş yaşanan Kilis, yüzde 31,18 oranı ile Uşak ve yüzde 30,57 oranında yeni koronavirüs vaka sayısı artışı yaşanan Çanakkale olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER