Sağlık Bakanı Koca'dan Çin'de Yayılan Corana Virüsü ile İlgili Türkiye Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'de görülen ve ölümlü vakalara neden olan Corana Virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.01.2020 - 14:48 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'de görülen ve ölümlü vakalara neden olan Corana Virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'de alınan önlemlere değinen Bakan Koca, Türkiye'de herhangi bir kimsede virüsün görünüp görünmediğini sorusuna yanıt verdi.

Tüm dünyası etkisi altına alan Corana Virüsüne dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.İlk olarak Çin'de görülen virüs nedeniyle bazı bölgeler karantina altına alındı. Virüsün ölümle sonuçlanan hastalıklara neden olması nedeniyle tüm dünya ülkeleri önlem alırken Türkiye'de bu konuda gerekli adımları attı.SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN CORONA VİRÜSÜ AÇIKLAMASISağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün etkilerine dair bilgi verdi. Corana virüsünün Türkiye'de görülüp görülmediği ile ilgili soruları yanıtlayan Bakan Koca açıklamasında ayrıca bakanlığın bu virüs adına almış olduğu önlemleri açıkladı. Fahrettin Koca'nın Açıklaması"(Koronavirüs) Hastalıkla ilgili gelişmeleri ve yayılımını uluslararası kuruluşlarla iş birliği içerisinde yakından takip ediyoruz. Bu çerçevede tanı, önlem, olası vakada uygulanacak prosedürler, korunma ve kontrol önlemleri ile ilgili bir rehber hazırlayarak bugün yayımladık.""Çin'den gelen yolcuların termal kameralarla taramasına başladık. Şu ana kadar havalimanındaki taramalarda şüpheli vakaya rastlamadık.""(Çinli kadın yolcu) Neticesi kesinleşmemekle beraber şüpheli vaka olarak değerlendirdiğimiz hastayı, talebi üzerine bu sabah Çin'e gönderdik."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@