Sağlık Bakanı Koca'dan OHAL Çağrısı! Türkiye'de Corana Virüsü Nedeni İle OHAL İlan Edilir Mi, Sokağa Çıkma Yasağı Gelir Mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün 169 kişiye daha Koranavirüs tanısı konulduğunu, yeni tanılarla beraber Türkiye'de toplam vaka sayısının 359'a ve hayatını kaybedenlerin de 4'e yükselmesinin ardından korku dalgası daha da büyüdü.

Gündem 20.03.2020 - 08:20 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün 169 kişiye daha Koranavirüs tanısı konulduğunu, yeni tanılarla beraber Türkiye'de toplam vaka sayısının 359'a ve hayatını kaybedenlerin de 4'e yükselmesinin ardından korku dalgası daha da büyüdü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise OHAL konusunda vatandaşa çağrıda bulundu. Türkiye'de sokağa çıkma yasağı ilan edilir mi, sokağa çıkma yasağı nedir, nasıl uygulanır, corana virüsü nedeni ile OHAL ilan edilir mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden her gece yapmış olduğu açıklamalar ile Türkiye'de toplam koranaviürüs vaka sayısı hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. SAĞLIK BAKANI KOCA OHAL İLAN EDİLECEK Mİ SORUSUNA YANIT VERDİ! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koranavirüs salgını hakkında Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi'ye yapmış olduğu açıklamasında OHAL ilan edilecek mi sorusuna "Soruyorlar, OHAL ilan edecek misiniz diye. OHAL ilanına gerek yok. Sen kişisel OHAL’ini ilan et, tedbirini al" diyerek herkesin kendi OHAL'ini ilan etmesi gerektiğini söyledi. NEDEN HERKES KORONAVİRÜS TESTİ YAPTIRAMIYOR, HER İSTEYEN CORANA VİRÜSÜ TESTİ YAPTIRABİLİR Mİ?Gündemde çok tartışılan koranavirüsü testi konusunda da açıklama yapan Bakan Koca herkesin test yaptırmasının yanlış olduğunu, bazı kişilerde testin ilk olarak negatif çıkabildiğini ancak 3 gün sonra pozitife dönebildiğini söyledi. Konu hakkında Aytaç Yalman paşayı örnek veren Bakan Koca Çin'de bunun çok sayıda örneğini gördüklerini, testi negatif çıkan insanların rahat davranarak sokağa çıkmaya başladığını bu süre zarfında da virüsü etrafa yaydıklarını hatırlatarak "Diyelim ilk aşamada büyük oranda negatif çıktı. ‘Bende yok’ diye rahat davranacaksınız. Bu test yanlışa sevk edebilir. Başkalarına gidip bulaştırabilirsiniz. O nedenle üç gün sonra testi tekrarlamak gerektiği söyleniyor. Çünkü üç gün sonra çıkabilir.Bizde de doktorlarımız testi yaptığımız kişiyi üç gün sonra tekrar çağırıp bir daha teste tabi tutacak. Bu arada siz negatif diye her tarafa gittiniz. O da ayrı bir risk oluşturabilir. Onu engellemeye çalışıyoruz. O nedenle herkesin baştan kendisini izole etmesi lazım. Hastalık bulgusu olmasa da...Olağanüstü hal deniyor. Olağanüstü hal mi? Herkes kendi olağanüstü halini oluştursun. Bunun önünde hiçbir engel yok. Biz ne kadar sıkı durabilirsek o kadar üstesinden gelebiliriz, yayılımını önlemiş oluruz. Şu iki-üç hafta sıkı durmamız gerekiyor" diyerek herkesin OHAL ilan edilmiş gibi izalosyan kurallarına uymasını istedi. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDİR, NASIL UYGULANIR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLURSA NE OLUR? KONULU HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@