Sağlık Yatırımları Devam Ediyor, Yeni Hastane Yapılacak İller Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 raporuna göre yeni hastane yapılacak iller listesi açıklandı.

Sağlık Yatırımları Devam Ediyor, Yeni Hastane Yapılacak İller Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 raporuna göre yeni hastane yapılacak iller listesi açıklandı.

Sağlık Yatırımları Tam Gaz Devam Ediyor!Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin en doğusundan en batısına pek çok ilde yeni hastaneler yapmaya devam ediyor. Bazı hastaneler için ihaleye çıkılırken ihalesi tamamlanan hastaneler için ise inşaat çalışmalarına başlandı. İkinci basamakta hizmet vereceği açıklanan 295 yatak kapasiteli 7 hastane için ihale süreci tamamlandı.Kayseriye Yeni Yapılacak Hastane Belli OlduTürkiye'nin kalabalık şehirlerinden biri olan Kayseri yeni hastane yapılacak iller arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı Kayseri ve Çanakkale'ye yeni hastane yapılacağını duyurdu. Hastanelerden ilki Kayseri Bünyan'a yapılacak. Kayseri Bünyan hastanesi 75 yataklı olarak inşa edilecek. Her biri 6 kattan oluşan 6 bloktan oluşacak olan hastane içerisinde 31 poliklinik ve 4 amaliyathane yer alacak.Hastaların rahat etmesi için 16 adet tek kişilik oda yapılırken bu odaların içerisinde kendilerine ait olan tuvalet ve banyoda bulunacak. Hastanenin yanık ünitesinde 2 adet, diyaliz ünitesinde 10 adet, genel yoğun bakım ünitesinde 6 adet, yenidoğan yoğun bakımda ise 4 yatak planlanması yapıldı. Yeni yapılacak olan Çanakkale Çan Devlet Hastanesi ise 75 yatak kapasiteli olarak inşa edilecek. Hastane 7 kattan oluşan tek blok halinde hizmet verecek.Van Çaldıran Devlet Hastanesi75 yatak kapasiteli olarak inşa edilecek olan Van Çaldıran Devlet Hastanesi 2 blok halinde inşa edilecek. İnşa edilecek yeni devlet hastaneleri arasında yer alan bir diğer hastane olan Balıkesir Sındırgı Devlet Hastanesi 40 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Yeni yapılacak olan hastaneler arasında bunlara ek olarak 10 yatak kapasiteli Ardahan Çıldır Devlet Hastanesi, 10 yatak kapasiteli Aksaray Sultanhanı Devlet Hastanesi, 10 yataklı Çankırı Orta Devlet Hastanesi de bulunuyor.Emlak365.com