Şahan Gökbakar, Tarım ve Orman Bakanlığı’na tepki gösterdi: Biz salak mıyız?

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Kanadalı Alamos Gold şirketi tarafından Çanakkale'nin Kirazlı köyünde yürütülen altın madeni projesinde, ÇED raporunda 45 bin denmesine rağmen 195 bin ağaç kesildiği ortaya çıkmıştı.

GÜNDEM 29.07.2019 - 12:14 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Kanadalı Alamos Gold şirketi tarafından Çanakkale'nin Kirazlı köyünde yürütülen altın madeni projesinde, ÇED raporunda 45 bin denmesine rağmen 195 bin ağaç kesildiği ortaya çıkmıştı. Vatandaşlardan büyük tepki gören çalışma hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı Kazdağları açıklamasına komedyen Şahan Gökbakar “Biz salak mıyız?” diyerek tepki gösterdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, eylem başlatılmasının ardından Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, 195 bin ağaç kesildiği iddiasına karşılık 13 bin 400 ağaç kesildiğini açıkladı.ESKİ HALİNE KAVUŞTURULACAK!'Kazdağları yok ediliyor' iddiasına karşılık olarak ise, “İddia edildiği gibi maden sahası Kazdağlarında değil, Kazdağları'na kuş uçuşu 40 kilometre uzaklıkta Kirazlı-Balaban Tepesindedir” ifadeleri kullanıldı.Son olarak 'Ormanlar yok ediliyor' iddialarına ise, “Çalışmaların tamamlandığı alanlarda, 'Maden Sahaları Rehabilitasyon Eylem Planı'yla tüm sahanın yeniden ağaçlandırılarak eski haline kavuşturulacak” açıklaması yapıldı.

AÇIKLAMA DEĞİL İTİRAF OLMUŞ!Tarım ve Orman Bakanlığı, eylem başlatılmasının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamaya komedyen Şahan Gökbakar’dan tepki geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıklamasını göstererek, “Biz salak mıyız” diye soran Gökbakar, “Açıklama değil itiraf olmuş… Acilen bu Kanadalı şirket defolup gitsin buradan… Kanada’da ormanda bırak siyanürle altını, mangal yaktırmazlar” dedi.BİZ SALAK MIYIZ?Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı bu açıklamanın ardından sosyal medya hesabından tepki gösteren Şahan Gökbakar, “Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yapmış. Demiş ki ‘evet ağaçlar katledildi ama 195 bin değil 13 bin ağaçcık kestik canım. He ayrıca da Kaz dağları değil orası 40 km uzağı… Bakanlığa sorularım: Biz salak mıyız? Göz görüyor bakın bakalım kaç ağaç kesilmiş? Kazdağları ve etrafı kaç km² su kaynaklarına sahip? İstanbul’a su kaç km öteden geliyor? Yahu o bölgedeki köylere su taşıyan nehirler ve kaynaklar kaç km öteden geliyor? 40 km Kaz Dağları ve su kaynakları için, ev ile bakkala olan uzaklık gibi denilebilir… Yani açıkçası bu açıklamayı yapan ve bunu açıklama diye veren zihniyet işte sorun. Açıklama değil itiraf olmuş… Acilen bu Kanadalı şirket defolup gitsin buradan… Kanada’da ormanda bırak siyanürle altını, mangal yaktırmazlar be! Bunu onaylayan ve izin veren kişilerden de hesap sorulsun!” ifadelerini kullandı.

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@