Sahibinden Satılık Ada 17 Milyon Liralık Rekor Fiyatı İle Alıcısını Bekliyor!

Bursa Karacabey Ulubat Gölü içerisinde yer alan 45 dönümlük ada 17 milyon liraya satışa çıktı. Sahibinden satılık ada ilanı haberimizde!

EMLAK MAGAZİN 29.07.2019 - 10:25 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Bursa Karacabey Ulubat Gölü içerisinde yer alan 45 dönümlük ada 17 milyon liraya satışa çıktı. Sahibinden satılık ada ilanı haberimizde!

Bursa'nın Karacabey ilçesinde yer alan Ulubat Gölü'nde bulunan ada sahibinden satışa çıkarıldı. Sahibinden Satılık Ada İlanı! Nedim Bulut'un sahibi olduğu ada 17 milyon liraya satışa çıkarıldı. Yaklaşık 45 dönüm büyüklüğe sahip olan adanın üzerinde yaklaşık 500 adet zeytin ağacı bulunurken adanın 81 yıldır kendi ailesine ait olduğunu belirten Bulut dedelerinden kalan adayı satmak istediklerini söyledi. Adaya artık bakamadıklarını belirten Bulut en son 13 milyon liralık fiyat aldıklarını ancak bu fiyata satışa razı olmadıklarını söyleyerek "Adayla ilgilenemediğimiz için satmak istiyoruz. Aslında çok güzel ancak bakamıyoruz, o yüzden satıyoruz.Fiyatını 17 milyon lira olarak belirledik, bunda pazarlık payı da var tabii. Çok isteyen, çok soran oluyor, en son 13 milyon liralık bir teklifi reddettik. Biz burayı hep zeytinlik olarak kullandık. Hayatımda yediğim en güzel zeytinler orda yetişir, toprağı verimlidir.Adaya zamanında küçük bir bağ evi de yapmıştım. İzin almamıştım. Bungolov tarzı ahşap yapılardan buraya yapabiliyormuş. O tarz evler yapıldıktan sonra çay bahçesi gibi turizm amaçlı kullanılabilir" diyerek adayı satın almak isteyenlere seslendi. Adayı Alan Bina Yapamayacak! Ada hakkında bilgi veren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, "Burası Ramsar Sözleşmesi kapsamında olan bir yer. Aile tarafından satılığa çıkarıldı. Şu ana kadar alan olmadı. Burası, ekolojik ürün yetiştirilmesi, büyük ve küçükbaş hayvan bakılması için uygun bir yer.Bina yapılmasına ise izin yok. Bungalov tarzı yapı yapılmasına izin verilebilir. Güzel bir ada, toprağa verimli bir ada" diyerek bina yapımına izin vermeyeceklerini duyurdu. İmzalanan anlaşma ile ekolojik alan olarak belirlenen doğal yerlere bina yapılmasına kesinlikle izin verilmiyor.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@