Sahibinden Satılık Ada İçin 65 Milyon Liralık İndirim! Marmaris Karaca Adası Fiyatı Düştü

Marmaris Karaca Adası yeni sahibini aramaya devam ederken 381 bin metrekarelik dev ada için büyük fiyat indirimi geldi.

EMLAK HABERLERİ 15.12.2019 - 13:56 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Marmaris Karaca Adası yeni sahibini aramaya devam ederken 381 bin metrekarelik dev ada için büyük fiyat indirimi geldi. Karaca Adası'nın sahibi kim, kaç liraya satılıyor, Karaca Adası nerede, Karaca Adası kimin?

Sahibinden satılık ada ilanı ile çok konuşulan Marmaris'te yer alan Karaca Adası 4 senedir yeni sahibini arıyor. Ada 4 senedir satılamadığı için sahibi fiyatnda büyük indirim yaptı. Karaca Adası için istenilen fiyat olan 210 milyon liradan indirim yapıldı ve 145 milyon lira olarak revize edildi. MARMARİS KARACA ADASI KİMİN, SAHİBİ KİM?İstanbul merkezli Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama şirketi yönetici ortağı Uğur Özcan adanın sahibinin Amerika'da yaşayan Türk asıllı bir iş adamı olduğunu söyedi. Özcan adanın sahibi tarafından yatırım yapılmadığı için zarar ettiğini belirterek "Ada aynı zamanda mavi tur rotası üzerinde bulunuyor. 4 koyu bulunuyor. Toplam 316 dönüm tapu tescili var. Yine 65 dönüm orman kullanım alanı var. Adanın toplam büyüklüğü 381 bin metrekare" dedi. 

KARACA ADASI NEREDE?Otelin 4 yıldır satılamadığını belirten Özcan "Bu nedenle otel yatırımı gerçekleşmedi. Sahibi yıllardır vergisini ödediği halde istediği yatırımı yapamadı. Yatırım yapmaktan vazgeçtiği için satışa çıkardı. Üzerinde 3 müstakil ev bulunuyor.Ancak bunlar metruk durumda. İmar affı kapsamında yapı kayıt belgeleri alındı. Restore edilerek kullanılabilir. Yine adaya günübirlik turizm tesisi ve küçük bir marina da yapılabilir. Bunlara izin var. Şu an Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunduğu için 5 yıl süreyle vergiden muaf. Süre dolduğunda yeniden vergisini ödeyecek" dedi. Söz konusu otel Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Marmaris ilçesinde bulunuyor. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@