Sahte Kürkler Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Sahte kürkler özellikle hayvanların giyimde ticari amaçla öldürülmesini ve kullanılmasını engelleme düşüncesinin egemen olduğu dönemlerde popüler olmuştur.

Sahte Kürkler Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
Sahte kürkler özellikle hayvanların giyimde ticari amaçla öldürülmesini ve kullanılmasını engelleme düşüncesinin egemen olduğu dönemlerde popüler olmuştur.

Sahte Kürkler Nasıl Kullanılır?

Sahte kürk modelleri özellikle kış aylarında sıcaklık düştüğünde sıkça dolaplarda yer alıyor. Tek kullanılacağı gibi farklı alanlarda da kıyafetlere ekleme veya diğer şekillerde kol kenarları, hırka kenarları vs. üzerine kullanılabilir. Kürk modellerini renk ve tasarım açısından doğru şekilde kombin etmelisiniz. Sahte kürk modellerinin rengine uygun tonlarda genel veya karmaşık renkleri seçerek uygulayabilirsiniz. Kürkler kendi başına gösterişli olduğu için kıyafetinizin kalan kısımlarında aşırıya kaçmadan işlem yapılabilir.

Sahte Kürk Temizliği

Temizleme talimatlarına özen göstermeniz son derece önemlidir. Popülerliği dışında doğru temizliği konusuna da önem vermeli ve sahte kürk temizliği için size gösterilen uygulama detaylarına göre sıcaklık ve deterjan seçmelisiniz. Kürkleri makinede yıkamamak kullanım ömrü ve şekil yapısının korunması bakımından önemlidir. Sahte kürklerdeki aşırı sıcak durumlar yapısal olarak şeklinde sorunlara neden olabilir. Sahte kürkleri temizlerken ılık suda ve doğal malzemelerle temizlemelisiniz. Ayrıca kurutacağınızda da makineden uzak, dondurmadan kurutmanız önemlidir. Kürkü ıslak halde kar soğuğuna maruz bırakırsanız kalıp halinde şekli yapısı bozulur ve yeniden giymeniz zorlaşacaktır.

Sahte Kürk Kombin Özellikleri

Sahte kürk giyiminde bedensel özelliklerinizi de dikkate alarak seçimler yapmalısınız. Boyun bölgesinden kısaltıcı etkisi olduğu için sahte kürk kombini alt kısımdan kesinti yapan etek ile kullanılmaması önerilir. Boyunuz uzunsa düz bir etekle ve sade renklerle kullanabilirsiniz. Sahte kürk açık renklerdeyse kıyafetlerinizde koyu tonlarla karışık aynı renk giyilebilir. Kombinde açık ayakkabılarla kürk giyimi kötü görüntü verebilir. Çünkü mevsime göre doğru parçaların bütünlük sağlaması önemlidir.

Bazı mevsimlerde, özellikle değişken mevsimi olan şehirlerde bot tarzı parçalar kullanmak olası görünse de kürk kullanımı ekstra soğuklara karşı değerlendirilen daha sembolik bir parçadır. Bu açıdan sahte kürk almak isteyenler bu detaya önem verebilir.

Sahte Kürklü Hırkalar

Sonbahar aylarındaki en güzel parçalardan biri hırkalardır. Hem evde hem de dışarıda sosyal faaliyet alanlarında sahte kürklü hırkalar kullanılabilir.