Sakarya Adapazarı TOKİ Alandüzü kura sonuçları! 2+1 3+1 isim listesi noter huzurunda ilan edildi

TOKİ tarafından Sakarya Adapazarı Alandüzü'nde inşa edilen konut projesi için kura çekimi yapıldı. Kura sonucu ve isim listesini öğrenmek isteyenler için detaylar haberimizde.

Toki 27.04.2022 - 11:41 27.04.2022 - 11:42 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen konut projeleri hem kuralı satış hem de talep toplama projeleri olarak hayata geçiriliyor. TOKİ'nin yeni projelerinden biri olan Sakarya Adapazarı Alandüzü 159 konut projesi için daha önce alınan başvurular değerlendirilerek kuraya katılmaya hak kazanan kişiler arasından seçilecek 159 kişi için hak sahibi belirleme kurası yapıldı. 

TOKİ Sakarya Adapazarı Alandüzü kura sonuçları 2+1 3+1 isim listesi  2022!

TOKİ tarafından hayata geçirilen Sakarya Adapazarı Alandüzü konumundaki 159 adet konut için geri sayımın sonuna gelindi. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa ettirilen konutlar için hak sahibi belirleme kurası 27 Nisan 2022 saat 12.00'de noter huzurunda çekildi. 

Kura çekimi, TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram üzerinden canlı yayın ile izleyici karşısına çıkarıldı. 159 adet daire için 134 başvuru alınırken söz konusu konutların aylık taksit bedelleri bin 600 liradan başlıyor. Kurada ismi çıkan kişiler yaklaşık 36 bin liradan başlayan peşinat bedellerini ödeyerek sözleşme imzalayacak ve ev sahibi olabilecekler. 

TOKİ Sakarya Adapazarı Alandüzü konut projesinin kura çekimi tamamlanırken gözler kura sonuçları ve isim listesine çevrildi. Sonuçlar, kura çekimi tamamlandıktan sonra TOKİ GOV TR üzerinden liste halinde yayınlanmaktadır. Ev sahibi olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler TOKİ'nin resmi internet sitesinde yayınlanan duyurular bölümünü ziyaret edebilir ya da TC kimlik numaraları ile kura sonuçlarını sorgulayabilecekler. 

Kura çekimi sonrasında konut projesi için Gayrimenkul Sözleşme imzalama işlemine ilişkin yeni bir duyuru yayınlanarak vatandaşlara duyurulacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@