Sakarya'da İş Merkezinde 28 Adet İşyeri Belediye Tarafından Satışa Çıkarıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile iş merkezi içerisinde yer alan ve kendisine ait olan 28 adet dükkanın ihale usulü ile satılacağını duyurdu.

Sakarya'da İş Merkezinde 28 Adet İşyeri Belediye Tarafından Satışa Çıkarıldı

Kamu kurumlarının işyeri satış ilanları kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı duyuru yayımladı. Ağustos ayı sonunda yayımlanan duyuruda, Eylül ayı içerisinde bir ihale düzenleneceği ve işyeri satışı yapılacağı açıklandı.

BELEDİYEDEN SATILIK İŞYERİ

Satışa söz konusu işyerleri hakkında bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 28 adet ofisin Adapazarı'nda yer alan Sakarya Ticaret Merkezi'nde yer aldığını duyurdu. Satışların 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu hükümlerine göre ihaleye çıkarılacağını duyuran belediye başkanlığı detayları ilan etti.

İşyeri satışları için ihalenin 7 Eylül 2021 tarihinde düzenleneceğini bildiren belediye, isteklilerin başvurularını ilan edilen ihale tarihi öncesine kadar yapacaklarını açıkladı. İhale işlemleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda ilan edilen tarihte saat 15.00'te başlayacak. İhale öncesine kadar başvurular tamamlanacak.

İhale Başvuru Yapacaklar için;

28 işyerinden birini almak isteyenlerin başvuru işlemlerine dair Sakarya Büyükşehir Belediyesi "İhaleye katılmak isteyenlerin, istenilen evrakları 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre hazırlayıp eksiksiz bir şekilde 7 Eylül 2021 günü saat 11.00’e kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

İHALE BAŞVURUSUNDA BULUNACAKLAR İÇİN FİYAT TABLOSU

sakarya işyeri ihale ilanı eylül 2021

Belediye başkanlığı satış işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında da bilgi verdi. İlan metninde yer alan basın açıklamasında kurum satışların peşin olarak yada taksitli satılabileceğini duyurdu. Satış işlemleri hakkında yapılan belediye açıklamasında "Mülkiyeti Belediyemize ait Adapazarı İlçesi Güllük Mahallesi 27.L.1 pafta 633 ada 159 no’lu parsel üzerinde yapılacak olan Ticaret Merkezinde satışa sunulan kat irtifakı tesis edilmiş bağımsız bölümlerin; konum, kat, bağımsız bölüm numarası, muhammen bedel, geçici teminat bedeli ve ihale saati bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiş olup satış işlemi peşin veya taksitli olarak yapılacaktır." ifadeleri yer aldı.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale başvurusunda bulunacak olan istekliler ilk işlem olacak Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkalığı, İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünden ihaleye dair şartname ve ekleri alacaklar. İhale şartnamesi belediye tarafından 1000 TL'ye satışa çıkarıldı. İhale şartnamesini alanlar, şartnamede yer alan evrakları derleyip tabloda yer alan geçici teminat bedelini ödeyerek süreci tamamlayabilirler.

SONRAKİ HABER