Salı Günü Sabah 09.00'da Mart Başvuruları Başlıyor! PTT Elektrik Parası

Mart 2022 dönemi PTT elektrik yardım parası başvuruları Salı günü ayın 1'inde başlayacak. Fatura desteği almak isteyen aileler başvurularını kuruma yapacaklar. Kendi ilçe başvuru adresiniz haberimizde

Finans 26.02.2022 - 16:46 26.02.2022 - 16:47 Mustafa Karagöz

2022 yılı Mart dönemi yardım başvruları ayın 1. günü sabah saat 09.00'da açılacak. Aile bireyi fazla olup geliri az olan yada hiç geliri olmayanlara verilen başvuru hakkı, vatandaşların şahsen başvuru ile yapılacak. Elektrik yardımı almak isteyen aileler için belirlenen onay şartları ile 2022'nin kalan tüm aylarında geçerli olacak ödeme planları haberimizde. 

PTT 2022 ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ MART BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Mart ayı başvuruları için vatandaşlar online başvuru hakkına sahip değiller. Elektrik Tüketim Desteği, Aile Bakanlığı'nın düzenli desteklerinden birisidir. Ancak düzenli başvuru alınmaz. Bakanlık sistem üzerinde kayıtlı olan vatandaşların ekonomik durumuna göre otomatik yardım başlatır. Ekonomik durumu kötü olan ailelere fatura yardımı bağlanmaması durumunda ise vatandaşlar yazılı başvuru yapabilirler. 

Gideceğiniz Adres

Aile Bakanlığı'nın elektrik yardımı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile sağlanır. Bu kurumlar kısa SYDV olarak adlandırılır. SYDV'ler ise hem il SYDV hemde her ilçede, ilçe SYDV olarak faaliyet gösterirler. Örneğin Ankara Keçiören Belediyesi için hem Ankara İl SYDV hemde Keçiören İlçe SYDV vardır. Vatandaşlar başvurularını ilçe SYDV'lere yapacaklar. İlçe SYDV'ler ise kaymakamlık binasında hizmet verir. 

PTT'DEN ELEKTRİK DESTEĞİ

PTT tarafından sağlanan elektrik desteği  1 veya 2 kişilik ailelere 103 TL tanımlanır. Bu rakam 5 kişilik aileler için 206 TL'dir. Nakit verilmeyen destekler ailelerin faturalarından düşer. Elektrik desteği her ay PTT'den verilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@