Salon Dekorasyonunda 2022 Trendi: Aynalar!

Salonlarda bu sene ayna kullanımı çok daha fazla öne çıkarken özellikle bu sene yeni trend boydan duvar ayna kaplaması olarak öne çıkıyor.

Dekorasyon 03.03.2022 - 12:40 03.03.2022 - 12:40 Gülcan Özer

Dekorasyonun modası 2022 yılına özel olarak baştan şekillenirken bu sene salon dekorasyonu için en dikkat çekici detay aynalar olarak öne çıkıyor. Aynalar salonlara daha fazla derinlik ve aydınlık verirken aynalar artık yemek konsollarının üzerindeki yerini bırakarak duvarların tamamını kaplıyorlar. 

Aynalar dekorasyonda özelliklede küçük alanların daha geniş ve büyük görünmesini sağlamak için kullanılırken yine karanlık olan ortamlarda daha fazla aydınlık bir görüntü vermeleri nedeni ile de tercih ediliyor. Ayna dekorasyonu konusunda 2022 trendleri yeni fikirler arayan kişilere yön gösteriyor. 

YENİ TREND: YEMEK MASASININ ARKASINA BOYDAN AYNA DUVAR! 

2022 senesinin salon dekorasyon trendleri içerisinde bu sene en çok öne çıkanı hiç tartışmasız olarak yemek masasının arkasını bir bütün olarak duvardan duvara kaplayan ayna tasarımı olarak öne çıkıyor. 

ayna dekorasoynu 1

Böylelikle salondaki derinlik daha da ileri seviyeye taşınırken hem salonun büyüklüğü daha fazla gösteriliyor hem de yemek masasının şık tasarımı daha da öne taşınmış oluyor. 

ayna dekorasyonu 2

Söz konusu tasarım özellikle de küçük salon dekorasyon önerileri ve tüyoları arayan kişilere hitap ediyor. Salonu için daha geniş bir ve iç ferahlatıcı bir görüntü elde etmek isteyen kişiler bu basit hileden yararlanabiliyor. 

ayna dekorasyonu 3

Büyük ve boydan ayna kaplaması yerine küçük aynalar ile dekorasyon yapmak isteyen kişiler için ise birden fazla parçaya sahip olan şekilli aynalar öne çıkıyor. Tüm duvarın bu aynalarla kaplandığı salonlarda modern bir görüntü elde ediliyor. 

ayna dekorasoynu 4

Boydan ayna kaplaması yemek masası ve yemek konsolunun yanı sıra salonda oturma grubu ve koltuk takımının olduğu alanda da kullanılabiliyor. Bu tasarımda dikkat edilmesi gereken önemli nokta gündüz oturulurken rahatsızlık vermemesi adına aynanın kaplanacağı duvarın pencere ile karşı karşıya olmaması şeklinde öne çıkıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@