Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

Tüm misafirlerin ilk ağırlandığı yer alan solanlar bu nedenle dekorasyon konusunda da büyük önem taşımaktadır. Peki, salon dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Dekorasyon 17.04.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Tüm misafirlerin ilk ağırlandığı yer alan solanlar bu nedenle dekorasyon konusunda da büyük önem taşımaktadır. Peki, salon dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Salon evdeki en önemli odalarından biridir. Evdeki her oda misafirler tarafından görülmese de salon herkes tarafından ziyaret edilir. Salon dekorasyonu öneminin yanı sıra salonda rahatlık da büyük önem taşımaktadır.Salon dekorasyonu misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması, keyifli ve güzel vakit geçirebilmemiz için son derece önemli bir konudur. Kişinin zevk ve arzusuna göre yapılan salon dekorasyonunda konfor ve şıklık neredeyse herkesin hayal ettiği noktalardır. Fakat tercihlerde yapılan bazı küçük hatalar, salonlarda istenilen konfora kavuşma noktasında sorunlara neden olmaktadır. Yanlış renk ve mobilya seçimleri, aydınlatmada yapılan hatalar salonu huzursuz bir ortama dönüştürebilmektedir.Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Salon dekorasyonundaki en büyük hatalardan biri kullanıcının istediği modeli net olarak belirleyememesidir. Bu sebeple öncelikle salonda oluşturulması istenen tema kesinleştirilmelidir. Klasik, modern veya nostaljik bir salon tercihinin yapılmasından sonra salon dekorasyonunda ilk adım atılmış olacaktır. Tema belirlendikten sonra salonun büyüklüğüne uygun mobilyalar seçilmelidir ve mobilyalar alandan en doğru faydalanacak şekilde yerleştirilmelidir. Salon dekorasyonu için ipuçları arayanlar buna dikkat etmelidirler.Salon dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı sorusu şöyle yanıt bulabilir: Salon dekorasyonunda yanlış renk seçimleri salonda kötü bir hava yaratır. Sade, ferah ve şık bir salon için seçilen renklerle mobilyalarla uyumlu olması gerekmektedir. Renk seçimi yaparken de perde, aksesuar, yemek masası ve televizyon ünitesi gibi ürünler göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru salon dekorasyonu nasıl yapılır konusunda buna dikkat edilmelidir.Salon dekorasyonunda fark edilmeden yapılan bir hata da eşyaların nasıl yerleştirildiğidir. Televizyon, yemek masası, büfe gibi eşyaların yanlış şekilde yerleştirilmesi salonda büyük sorunlara yol açacaktır. Mesela; televizyon, oturma grubuna en uygun şekilde duvara yerleştirilebilir. Yemek masası ise salonun mutfağa yakın olan kısmına fakat fazla duvar dibinde olmayacak şekilde koyulabilir.Aydınlatmada yapılan hatalar da güzel döşenmiş bir salonun bütün etkisini kaybetmesine sebep olmaktadır. Güzel bir salon için özellikle beyaz ışık asla kullanılmamalıdır. Aydınlatmada daha fazla seçenek kullanmak salona ilginç bir hava katabilir. Bunlar salon dekorasyon örnekleri olabilir.

Genel olarak salon dekorasyonunda istenen zevki yansıtabilmek son derece önemlidir.  Ancak o zaman nasıl harika bir salona sahip olurum sorusu cevap bulabilir. Ortak kullanımlı salonlarda konforlu bir ortam yaratabilmek için uzman firmalardan yardım almak doğru bir tercih olacaktır. Kaliteli, işinde uzman firmaları tercih etmek hayali kurulan salonları kazandıracaktır.Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@