Samsun, Balıkesir, Denizli, Kars ve 3 Şehirde Belediyeden Kiralık Dükkanlar

7 farklı şehirde yer alan belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile belediyeye ait olan işyerlerinin ihale usulü ile kiraya verileceğini ilan ettiler. Kiralama işlemleri en az 1 yıl olacak.

Emlak Haberleri 12.10.2021 - 14:21 12.10.2021 - 14:21 Mustafa KARAGÖZ

Belediyelerin işyeri kiralama ihale ilanlarına son birkaç gündür toplam 7 farklı ilan eklendi. 

İş Merkezi, kent için, iş hanı ve farklı yapılar içerisinde yer alan işyerleri için duyuru yayımlayan belediye başkanlıkları ihale kapsamında en yüksek teklifi verenlere kiralama hakkı verileceğini duyurdu. 

LİSTEDE 7 ŞEHİR VAR

Ekim ayı içerisinde ihalesi düzenlenecek kiralama işlemleri için 7 farklı şehirde yer alan belediyeler duyuru yayımladılar. Son üç ilan Balıkesir, Denizli ve Samsun için olurken diğer şehirler şöyle sıralandı. 

* Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda toplam 16 adet işyerinin 3 yıllığına kiralanacğaını duyurdu. Kurum ihale işlemlerini 25 Ekim tarihinde düzenleyecek. İstekliler ihale tarihine kadr kuruma başvuruda bulunabilecekler. 

* Balıkesir Manyas Belediyesi yayımlaıdğı bir duyuru ile Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yer alan çay bahçesini kiraya vereceğini açıkladı. Kiralama için ihale 22 Ekim tarihinde düzenlenecek. 

* Denizli Merkezefendi Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda 4 dükkanın kiralanacağını ilan etti. Kiralama işlemi market, berber ve kafeterya işyerleri için olacak. Söz konusu ihale süreci 3 yılı kapsayacak. İhale için başvurular 4 Kasım'a kadar devam edecek. 

* Iğdır İl Özel İdaresi yayımladığı duyurusunda çakıl ocağı sahasının 5 yıllığına kiralanacağını duyurdu.

* Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yayımladığı duyurunda bir adet waffle 3 adette kumpir satış alanının 3 yıllığına kiraya verileceğini açıkladı.

* Kars Selim İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde yer alan kantin ve çay ocağı da kiraya verilecek.

* Hakkı Üniversitesi kendisine ait olan kafetaryaların kiralanması için ihale düzenleyeceğini bildirdi. 

BAŞVURULAR KURUMLARA YAPILACAK?

İhale işlemlerine dair detaylar kurumların resmi sitelerinde yer alıyor. Bunun dışında başvuru yapacak olan istekliler ihale tarihlerine kadar kurumlara giderecek başvuru sürecini tamamlayabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@