Samsun 'da Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Kararı Verildi!

10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete ile Samsun ilinde bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırma işlemi yapılmasına karar verildi.

GÜNDEM 10.07.2019 - 08:55 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete ile Samsun ilinde bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırma işlemi yapılmasına karar verildi. Detaylar haberimizde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan karar ile beraber Samsun ilinde bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırma işlemi yapılması onaylandı. Arazi Toplulaştırma Nedir?Arazi toplulaştırması; Çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkan vermeyecek biçimde veya toprak muhafaza ve zirai sulama tedbirlerinin alınmasını güçleştirecek derecede parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerinbir araya getirilerek daha düzenli parseller halinde tarla içi geliştirme hizmetleri ile birlikte modern tarım işletmeciliği esaslarına ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için en uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine denilir. Arazi Toplulaştırması Neden Yapılır?Bölgede ki kadastronun yenilenmesi amacı ile yapılır. Bu sayede tarımsal üretimin verimliliğinin artması amaçlanır. Samsun İlinde Bulunan Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1305) Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@