Samsun Şehir Hastanesi İnşaatı Son Durum: Samsun'daki Yeni Hastane Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'nin yeni şehir hastaneleri projeleri tüm hızı ile devam ederken Samsun Şehir Hastanesi de bu projeler arasında yer aldı. Samsun Şehir Hastanesi ne zaman açılacak?

Emlak Haberleri 11.04.2022 - 06:44 11.04.2022 - 07:04 Gülcan Özer

Pandemi döneminde yoğun bakım ünitesi yatak kapasitesi ile Türk sağlık sisteminin ayakta kalmasını sağlayan şehir hastaneleri için inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Pek çok şehirde hayata geçirilen dev projeler ile büyük yatırımlar yapılırken bu projelerden biri de Samsun'da yer alıyordu. 

İnşaat halindeki şehir hastaneleri projeleri arasında yer alan Samsun Şehir Hastanesi projesi inşaatını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan burada denetimlerde bulundu. Pandemi döneminde sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını belirten Karaaslan şehir hastanelerinin önemine değindi. 

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI NEREDE, KAÇ YATAKLI OLACAK?

Samsun'da inşa edilen şehir hastanesi Canik ilçesinde yer alıyor. Hastanenin yatak kapasitesi hakkında da bilgi veren Karaaslan "900 yataklı diye bizler paylaşıyoruz ama diğer servislerin de katkısıyla, yoğun bakım ve diyaliz servislerini de işin içine kattığımızda yatak kapasitesi 1500'e kadar çıkabilecek dev bir yatırımdan bahsediyoruz" diyerek toplam yatak kapasitesini 900 olarak açıkladı. 

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ NE ZAMAN AÇILACAK?

İnşaatı yakından takip ettiklerini ve bir sorun oluştuğu anda devreye girdiklerini belirten Karaaslan şu anda her şeyin yolunda olduğunu ve şantiyede çalışmaların devam ettiğini belirterek hastanenin açılış tarihini ise 2023 olarak ilan etti. 

TÜRKİYE'DE KAÇ ŞEHİR HASTANESİ VAR?

Türkiye'de şu anda toplamda 19 şehir hastanesi olduğunu belirten Karaaslan her bir şehrimiz için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@