Sanayi Arazisi Satışları Patladı!

Sanayinin hemen her alanında canlanma yaşanırken bankalardan satılık arsa ve arazi ilanları için sanayi arazilerine yoğun ilgi artışı yaşandığı belirtilyor.

Sanayi Arazisi Satışları Patladı!

Bankaların satılık arsa ve arazi ilanları rekor ilgi görmeye devam ederken özellikle de sanayi arazilerine olan talepte patlama yaşandığı belirtiliyor. Sabah Gazetesi ekonomi yazarı Dilek Güngör yapmış olduğu haber ile sanayide yaşanan canlanmanın arsa satış rakamlarına da yansıdığını dile getirdi.

BANKALARDAN SATILIK UCUZ ARSA VE ARAZİ İLANLARI ARASINDA SATILIK SANAYİ ARSASI İLANLARINA REKOR İLGİ!

Ekonomide çarkların yeniden dönmeye başlandığını belirten Dilek Güngör yaşanan olumlu gelişmelerin sanayi arazisi taleplerinde de kendisini gösterdiğini belirterek bankaların elinde satılık sanayi arazisi kalmadığını dile getirdi.

Güngör kaleme almış olduğu yazısında bankaların ellerinde ekonomik alanda çok güçlü bir bilgi birikimi olduğunu belirterek bu nedenle ülkenin gidişatını öncelikle onların öngördüğüğünü söyledi. Birkaç bankacı ile yapmış olduğu sohbeti aktaran Güngör "İkinci çeyreğe yansıyacak canlanmanın sonra da devam edeceği görüşündeler…

Söyledikleri dikkat çekici bir durum daha var. Biliyorsunuz, bankaların portföylerinde bulunan, borçlulardan kendilerine geçen gayrimenkuller var. Bunların içinde de araziler… Türkiye'nin dört bir yanındaki sanayi arsalarına talep patlaması yaşanıyormuş…" diyerek bankaların ellerindeki sanayi arazilerinin nerede ise tamamını sattıklarını dile getirdi.

SANAYİ ARSALARI ÜZERİNE FABRİKALAR KURULACAK, İŞSİZLİK AZALACAK!

Sanayi arsası satışı rakamlarında yaşanan bu yükselişin işsizlik içinde olumlu bir gelişme olduğunu belirten Güngör bu arsalar üzerine fabrikalar kurularak sonrasında bu fabrikalara işçiler alınacağını söyledi. Kamu bankaları başta olmak üzere pek çok banka ipotekli kredilere karşı teminat olarak almış oldukları arsa ve arazileri kendi siteleri üzerinden satışa sunuyor.

SONRAKİ HABER