Ana Sayfa EKONOMİ 16 Mayıs 2018

Sanayi Üretimi Verileri Açıklandı

Ekonominin gidişatını gösteren en önemli verilerden biri olan sanayi üretimi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre sanayi üretimi Mart ayında 2017 yılının aynı dönemine oranla yüzde 7,6 oranında artış gösterdi. 
2018-05-16T12:05:06+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Sanayi Üretimi Verileri Açıklandı
Sanayi Üretimi Verileri Açıklandı

Sanayi Üretiminde İbre Yukarıyı Gösterdi 

Açıklanan verilerin tümünde ibre yukarıyı gösterirken elde edilen sonuçlar sektörde memnuniyet yarattı. Sanayinin desteklenmesi için KOBİ’lere nefes kredisi başta olmak üzere pek çok teşvik hayata geçirilirken yapılan bu yatırımların olumlu sonuçları rakamlara yansıdı.

Sanayi üretimi verileri 2018 yılının Mart ayında bir önceki yılın Mart ayı rakamlarına oranla yüzde 7,6 oranında artış gösterdi. Arındırılmamış veriler incelendiğinde yaşanan artış yıllık yüzde 6,8 olarak belirlendi. İmalat sanayi üretim verileri incelendiğinde yaşanan artış 2017 yılının Mart ayına oranla yüzde 7,9 olarak kayıtlara geçti.

Bir önceki ayın açıklanan verileri ile kıyaslandığında mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi yüzde 0,2 oranında artarken arındırılmamış verilere göre ise yaşanan artış yüzde 14,4 olarak belirlendi. Bir önceki yılın aynı çeyreği ile kıyaslandığında ise yaşanan artış yüzde 9,8 oranında yükseldi.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?