Sancaktepe Arsa Fiyatları Yüzde 120 Artarak Rekor Kırdı!

Mega projeler ile arsa değerini her geçen gün arttırmaya devam eden İstanbul'da bazı bölgelerin arsa değerleri oldukça dikkat çekici oranlarda yükselmeyi sürdürüyor.

Yatırım Rehberi 21.05.2018 - 16:37 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Mega projeler ile arsa değerini her geçen gün arttırmaya devam eden İstanbul'da bazı bölgelerin arsa değerleri oldukça dikkat çekici oranlarda yükselmeyi sürdürüyor.

Sancaktepe Arsa Fiyatları 4 Yılda Yüzde 120 Arttı İstanbul'da son dönemde ulaşım imkanları oldukça fazla sayıda artarken artan bu imkanlar ve yapılan yeni projeler ile Sancaktepe arsa fiyatları son 4 yıllık süreç boyunca yüzde 120 oranında yükseliş gösterdi. Yaşanan yükselişin ardından Sancaktepe arsa metrekare fiyatları 2 bin 40 lira seviyesine ulaştı.Sancaktepe Konut Fiyatları Da Yükseldiİstanbul Anadolu Yakası ilçeleri arasında sürekli olarak değer kazanan yapısı ile dikkat çeken Sancaktepe'de arsa fiyatlarının metrekaresi 2 bin 40 lira seviyesine ulaşırken konut fiyatlarının metrekaresi de yükselerek 2 bin 367 lira sınırına ulaştı.Sancaktepe konut fiyatları gelinen son noktada 4 yılda konut alanlara yüzde 52 oranında kazanç sağlamış oldu. Sancaktepe ortalama konut fiyatları 260 bin lira olarak açıklanırken özellikle de Sancaktepe Emek Mahallesi ve Sancaktepe Veysel Karani Mahallesi artan konut fiyatları ile öne çıkan iki mahalle olmayı başardı.Sancaktepe Veysel Karani Mahallesi ortalama konut metrekare fiyatı 3 bin 750 lira olarak açıklanırken Sancaktepe Emek Mahallesi ortalama konut metrekare fiyatı 4 bin 90 lira olarak duyuruldu. Konut amortisman süresi olarak ta anlan konut yatırımı geri dönüş süresi ise 25 yıl oldu. Sancaktepe arsa fiyatları ise son 4 yıllık süreçte yüzde 120 oranında artış göstererek büyük bir rekora imza attı.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@