Sancaktepe Şehir Hastanesi İhalesi Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul'da açılacak olan şehir hastaneleri arasında yer alan Sancaktepe Şehir Hastanesi aynı zamanda Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olacak.

Emlak Haberleri 19.11.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İstanbul'da açılacak olan şehir hastaneleri arasında yer alan Sancaktepe Şehir Hastanesi aynı zamanda Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olacak.

Daha önce Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Yapım İşleri ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işi ön yeterlik ihale tarihi 25 Eylül 2018 olarak açıklanmıştı. Ancak kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında söz konusu projenin tarihinin ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi. Henüz Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı yeni ihale tarihi açıklamadı. Sancaktepe Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi Ne Kadar?Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi unvanını ele geçirecek olan Sancaktepe Şehir Hastanesi 4.100 yatak kapasitesine sahip olacak. Proje faaliyete geçirildiği anda aynı zamanda 15 bin kişiye de istihdam kaynağı oluşturacak. Sancaktepe Şehir Hastanesi Nerede?Sancaktepe Şehir Hastanesi Samandıra ile Sarıgazi arasında yer alan askeri bölgede inşa ediliyor. Toplam 3 bin 150 dönümlük arazide inşa edilecek olan hastanenin açılması ile beraber en az 15 bin kişi istihdam kaynağı da sağlanacak. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@