Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Ev Yapma Tartışması Silahlı Kavgaya Dönüştü: 3 Ölü, 6 Yaralı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile arasında ev yapma tartışmasında kan döküldü. Meydana gelen silahlı kavga sonucunda 3 kişi hayatını kaybederken 6 kişi de yaralandı.

Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Ev Yapma Tartışması Silahlı Kavgaya Dönüştü: 3 Ölü, 6 Yaralı

Şanlırurfa'nın Siverek ilçesinde ev yapma tartışması kan döklülerek sonuçlandı. İlçeye yaklaşık olarak 60 km uzaklıkta bulunan Taşlı Mahallesinde ev yapma tartışması iki aileyi karşı karşıya getirdi. Meydana gelen silahlı kavga 3 kişinin öldürülmesi ile sonuçlandı.

EV YAPMA TARTIŞMASI SİLAHLI KAVGAYA DÖNDÜ

Bozkoyun ailesi Taşlı Mahallesi'nde bulunan ve mülkiyeti kendilerine ait olan arazinin üzerinde ev inşa etmek istediler. Bu amaçla temel kazan Bozkoyun ailesine aynı zamanda akrabaları oılan Demirkıran ailesi itiraz etti. İki ailenin arasında husumet olduğunu ve kendilerine arazilerinin yanlarında ev yaptırmayacaklarını söyleyen Demirkıran ailesinin bu sözleri tartışma çıkarttı.

3 ÖLÜ, 6 YARALI

İki aile arasında anlaşmazlık devam ederken Bozkoyun ailesinin inşaat çalışmalarına yeniden başlamaları üzerine iki aile arasında kavga çıktı. Silahların da karıştığı kavgada 3 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca 3'ü ağır yaralı olmak üzere 6 kişi de yaralandı. Silahlı kavga sonrasında olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri yaralı vatandaşlara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Siverek Devlet Hastanesine götürerek tedavi altına aldılar.

Silahlı kavganın hastanede yeniden başlamaması için ise emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri aldılar. Ölenlerin ve yaralananların yakınları ise hastaneye adeta akın ettiler. Akrabalar arasında sinir krizi geçirenlere sağlık ekipleri müdahale ederek yatıştırdılar. Hastane polisi ise silahlı kavgaya karışan ailelerin karşı karşıya gelmemeleri için yoğun bir çaba gösterdi.

ARAÇLARI YAKTILAR

Öte yandan olayın meydana geldiği mahallede de jandarma tarafından sıkı tedbirler alındı. Zırhlı araçlar yerleştirilen mahallede olaylar bir türlü dinmek bilmedi. Taraflar birbirlerine ait olan araçları yakarak kullanılmaz hale getirdiler. Bu sırada ise jandarma ekipleri mahalleye tüm giriş ve çıkışları yasakladı. Bozkoyun ve Demirkıran aileleri bundan 5 ay adar önce yine ev yapma tartışması ile kavga etmiş ama ilçenin ileri gelenlerinin arabulucuk yapmaları ile husumet yatıştırılmıştı.