Sarı Kızda Yeni Ralli Fırtınası Piyasayı Uçuracak! Kuyumcuların 2022 Gram Altın Tahmini ve Çeyrek Altın Yorumları

Piyasalar hareketli saatler yaşarken dolar kuru, enflasyon rakamı ve omicron varyantı haberleri altın fiyatları için rüzgarı tersine döndürdü, yeni ralli beklentisi oluştu. 2022 de altında yön ne olur

Finans 02.12.2021 - 16:09 02.12.2021 - 16:09 Gülcan Özer

Altın fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken altın borcu olanlar, elinde altını olanlar, altın almak isteyenler ve altın yatırımı olanlar 2022 yılına ait fiyat tahminlerini yakından takip ediyorlar. Bu fiyattan altın alınır mı sorusu kadar altın satmak için doğru zaman mı, altını olanlar ne yapmalı, altın bozdurmalı mı soruları da yanıt arıyor. 

Sektörün kalbinin attığı Kapalıçarşı esnafı ve kuyumcuların altın fiyatı yorumları ve tahminleri geldi. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmayı değerlendiren kuyumcuların altın yorumları 2022 yılında yeni bir yükseliş trendine işaret etti. Peki, altın fiyatları ne olur, 2022 yılında altın yükselir mi, yükselecek mi, 2022 gram altın tahminleri beklentisi ne yönde, 2022 altın fiyat tahminleri ne olur, altın ne zaman düşer, altın fiyatları düşecek mi?

KUYUMCULAR ODASI ALTIN TAHMİNLERİ! KUYUMCULARIN ALTIN YORUMLARI İLE 2022 YILINDA YÖN NE OLUR?

Altın fiyatları son dönemde peş peşe gelen açıklamalar ve yeni ilan edilen veriler ile yönünü yeniden yukarıya çevirmişti. Özellikle de enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş sonrasında uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1800 dolar seviyesini büyük bir hızla aşmıştı. 

altın fiyatları ne olacak düşecek mi

Sonrasında FED Başkanı Powell tarafından yapılan şahin açıklamalar ile ons altının fiyatı düşerek 1.780 dolar seviyesine kadar çekilsede iç piyasada yükselen dolar kurundan destek alan gram altının fiyatı 770 lirayı görerek tüm zamanların rekorunu kırarken çeyrek altının fiyatı ise 1.247 liraya kadar yükselerek bin lira seviyesini büyük bir hızla geride bırakmıştı. 

altın 2022 ne olur kuyumcu yorumları

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ, 2022 YILINDA NE OLUR, NE ZAMAN DÜŞECEK?

Altın fiyatları için uzman yorumları yakından takip edilirken konu hakkında yorumda bulunan Kuyumcu Murat Bulmuş altındaki yükselişin yıl sonuna kadar devam edeceği yönünde görüş belirterek 2022 senesinin başından ise bir durgunlu yaşanabileceğini belirtti. Altının vatandaşın vazgeçilmez güvenli limanı olduğunu belirten Bulmuş bu nedenle kısa süreli düşüş yaşansa bile altının asla uzun vadede kaybettirmeyeceğini söyledi. 

Kapalıçarşı esnafı altın yorumları içerisinde yer alan Kuyumcu Hasan Taves ise altının önümüzdeki dönemde yükselişini sürdürmesini beklediklerini söyleyerek altının yatırımcısına her zaman kazandıracağını söyledi. İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk ise yapmış olduğu değerlendirmesinde 625 - 650 TL aralığında gerçekleşen geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendirebileceğini söyledi. 

Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner ise önümüzde çok çetin bir kış bulunduğunu belirterek ekonomik olarak "kara kış" yaşanacağını belirterek böyle bir ortamda altının düşmesinin mümkün olmadığını söyledi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler kuyumcuların kendi açıklamalarından derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilerden hareket edilerek yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@